Instagram’da Takipçi Artırmak

instagram Instagramda Takipçi ArtırmakInstagram; akıllı telefonlar için geliştirilmiş, son dönemin en popüler fotoğraf düzenleme ve paylaşım programı malumunuz. Fotoğrafınıza filtrelerle çeşitli efektler verebiliyorsunuz. İster sosyal paylaşım sitelerinde isterseniz listenizdeki takipçilerle paylaşın seçim sizin.  Twitter’da olduğu gibi hashtag kullanmak görsellerin paylaşım kitlesini arttırmada birinci unsur. Bu şekilde daha çok kişi size ulaşabilir. Dolayısıyla ilk kural “etiketsiz fotoğraf” paylaşmamaya dikkat ediyoruz.

Buradan en çok kullanılan etiketlere ve filtrelere ulaşabilirsiniz. Bir seferde (tek fotoğraf için) maksimum 20 tane kullanabiliyorsunuz. Benim yaptığım gibi Dropbox üzerinde bir txt dosyası oluşturup içinden kopyala & yapıştır yöntemiyle alabilirsiniz size kalmış. Sizin için en çok kullanılanları paylaşmak istedim. Yinede listeden size uygun olanları seçmeniz uygun olur.

Başına # koymalısınız: #love gibi.

love, instagood, me, tbt, cute, photooftheday, instamood, beautiful, picoftheday, girl, instadaily, igers, follow, iphonesia, happy, summer, tweegram, instagramhub, bestoftheday, iphoneonly

Yukarıda belirmiş olduğum sevilenlere ek olarak çektiğiniz fotoğrafı anlatacağına inandığınız Instagram hashtag’lerinizi kendinizi de belirleyebilirsiniz: #istanbul, #ekmek, #deli gibi mesela.

Kendimce Instagram takipçilerinizi nasıl arttırabileceğimizi ve nasıl kaliteli fotoğraflar çekilebileceğinin ip uçlarını listeledim. İnanıyorum faydalı olacaktır:

Eğer ücretli, reklamsız ve seri bir şekilde takipçi arttırmak istiyorsanız önerebileceğim en iyi site: www.instatakipci.com Kullanıcılar paypal ile ödeme yapıp sipariş verdikten sonra otomatik olarak sistem instagram hesaplarına takipçilerini göndermeye başlar. Takipçi gönderme işlemi ise en geç 3 saat içinde tamamlanır. Şu an için sadece takipçi satılıyor ancak ilerleyen günlerde fotoğraf beğenileri de satılmaya başlanacak. Türkiye’de instagram takipçisi olarak en kaliteli takipçi gönderimi yapan site olduğunu söyleyebilirim.

1-) Yapılan en genel hatalardan biri her çekilen fotoğrafın paylaşılması oluyor. Kendinizi ziyaretçi olarak düşünün. Baktığınız zaman size hissettirdikleri neler. Gerçekten beğeniyor musunuz? Instagram’la ilk kez tanışmanın heyecanıyla; yeri-göğü, kuşu-böceği paylaşmak yerine bir hikayesi olduğuna inandığınız fotoğrafları düzenleyin.

2-) Android ve iOS platformlarında maksimum çözünürlük 2048×2048′dir. Cihazınızı tanıyın. iPhone 3GS’te 1536×1536, iPhone 4′te 1936×1936 ve iPhone 4s ve üzerinde 2048×2048 gibi. Biraz Photoshop bilginiz varsa profesyonel cihazlarla çektiğiniz fotoğrafları da aktarıp kullanabilirsiniz.

3-) Göz hizasından ziyade zıplayarak da fotoğraf çekebileceğini unutmayın. Cihazınızı tanıyın derken kastettiğim budur.

4-) Diğer fotoğraflara bakarak onlardan ilham alabilirsiniz. Birebir taklit etmeyin tabi.

5-) Beğenerek yorum yapın ve arkadaş çevrenizi genişletin.

6-) Lokasyon bazlı etiketleyin.

7-) Üşengeç adamın tekiyim diyorsanız bu siteyi deneyebilirsiniz.

Instagram için yardımcı olabilecek ek programlar mevcut; değişik çerçeveler verebiliyorsunuz, FilterstormAdobe PhotoshopiDarkroomPerfectly ClearCamera+Best CameraPhonto ve Moquu ile ister görselinizin üzerine yazı ekleyebilir isterseniz de çok daha farklı efektler verebilirsiniz. Ben photoshop kullanıyorum.

31 Ekim 2013 Güncellemesi: Arkadaşlar tekrar selam.. Likeall sitesi üzerinden de ziyaretçi çekilebildiği konusunda bir araştırma yazısı okudum ama dediğim gibi bu eziklikten başka bir şey değil. En azından ben böyle düşünüyorum ve kullanmıyorum. Ha ben ergenim eziğim sana ne kardeşim diyorsanız parayla da alabilirsiniz tabi. Addmefast, Followgram, Graminator, Insta-Train, ve Ig-Train de bir başka sevilen ve bilinen alternatif yolları. Zarara uğrarsanız karışmam arkadaşlar..

http://twiends.com/
http://www.ig-fastboard.net/
http://instamacro.com/
http://www.likeall.org/

Instagram’la kaliteli fotoğraflar çekmeniz dileğiyle… Hangi makine ile daha iyi Instagram performansı sağlarız diyenler için buradaki karşılaştırmayı okumalısınız.

Yazar: Görkem CAN

21.02.1979 İstanbul doğumlu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu. 2006-08 arası Vatan Grubunda gazetecilik yaptı. 2008'den bu yana yabancı bir firmada içerik müdürü olarak çalışmaktadır. Fotoğraf çeker, motosiklet kullanır, zaman bulabilirse balık tutar ve spor yapar. Şimdilerde AOF Tarih bölümü öğrencisi.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it