Tuğçe Gendigelen ve Fotoğrafları

Tuğçe Gendigelen

Eskişehir Anadolu Üniversitesinde İngilizce öğretmenliği okuyan 23 yaşındaki aslen Azerbaycan asıllı Kütahya doğumlu Tuğçe Gendigelen O Ses Türkiye jürisini adeta büyüledi. Hintçe, İngilizce ve Arapça dillerinde şarkı söyleyen Tuğçe Gendigelen; “20’ye yakın Arapça, İngilizce ve Türkçe bestem var. İlk bestemi 7 yaşında yaptım. Ülkemi doğuda batıda tüm dünyada en iyi başarılı temsil etmek istiyorum.” dedi. Tuğçe Gendigelen, ‘Gel şampiyon olalım beraber’ diyen Ebru Gündeş’i seçti. Güzel sesi takımlarına katmak için uzun süre tartışan jüri üyelerinin diyalogları ise görülmeye değerdi. Sahneye ayak bastığı andan itibaren fiziği ve güzelliği ile izleyicilerden bol bol alkış alan yarışmacı Rengarenk isimli şarkısı ile bütün jüriyi kendisine döndürmeyi başardı.

Parçasını yeniden söylemesi istemesi üzerine Hadise’yi kırmayan yarışmacı parçasını tekrar seslendirdi. Yarışmacının tercihi belirttiğimiz üzere Ebru Gündeş oldu.

Tuğçe Gendigelen’e müzik hayatında başarılar diliyoruz.

Yazar: Görkem CAN

21.02.1979 İstanbul doğumlu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu. 2006-08 arası Vatan Grubunda gazetecilik yaptı. 2008'den bu yana yabancı bir firmada içerik müdürü olarak çalışmaktadır. Fotoğraf çeker, motosiklet kullanır, zaman bulabilirse balık tutar ve spor yapar. Şimdilerde AOF Tarih bölümü öğrencisi.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it