11 Eylül Saldırıları ve İlk Kez Duyacağınız Komplo Teorileri

11 Eylül 2001 günü yerel saatle 08:46:30 da tarifeli bir uçak Dünya Ticaret Merkezi Kuzey Kulesi 94. -98. katları arasına binanın kuzey tarafına çarpar ve bu ilk patlamadır. Çarpmadan 102 dakika sonra bina yıkılacaktır. ABD’deki Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin, tarifeli uçakların çarpmasının ardından çöküşü hâlen yüzyılımızın en gizemli hadiselerinden birisi olarak karşımızda durmakta.

ABD hükumeti olayları şu şekilde açıklamaktadır: 11 Eylül 2001 Salı günü 4 yolcu uçağının ikisi New York’ta bulunan Dünya Ticaret Merkezi gökdelenlerine, bir diğeri Washington’da bulunan Pentagon binasına çarptı. Sonuncu uçak ise yolcular ve kaçıranlar arası mücadelenin sonrasında 150 mil uzakta, Pensilvanya kırsalında düştü. Sizler için özet bilgiler halinde karşımıza çıkan gizemleri, gerçekte olayların nasıl olduğunu listelemek isteriz.

Bir soru: “Şimdiye kadar hiçbir çelik kafesli gökdelen yangın sebebiyle yıkılmamışken, uçağın çarpmadığı bir bina nasıl bu kadar çabuk ve olduğu yere simetrik bir şekilde yıkılabilir? Detay isteyenler için kaynak paylaşmak isteriz.

Yine 2. bir uçak yerel Saatle 09:02:59 da Dünya Ticaret Merkezi güney Kulesi 77. -85. katları arasına güney tarafından çarptı. Bu bina çarpmadan 56 dakika sonra yıkılacaktır. Akabinde yani 09:37:46’da Pentagon’a 3. bir uçağın çarptığı duyurulur. Olay yerinde herhangi bir uçak enkazı görülmeyecektir.

Resmi açıklamalara göre uçağın jet yakıtının da yardımıyla yanıp kül olduğu bildirilmektedir. Yakınlardaki bir benzin istasyonunun güvenlik kaydında patlamanın olduğu esnada uçağın olmadığı açıkça bellidir. 10:03:11 de Washington’un 240 kilometre kuzey batısına, Pensilvanya kırsalına 4. bir uçağın düştüğü duyurulur.

Yine gariptir ki alanda herhangi bir uçak enkazına rastlanmaz. Yetkililerce uçak enkazının orada olduğunun altı çizilmesine rağmen enkaza arama kurtarma çalışmaları için ulaşan ekipler herhangi bir uçak kalıntısı veya ölüye rastlamadıklarını gazetecilere bildirdiler.

Orada bulunan materyallerin daha çok ağır vasıtalarla etrafa saçılmış metal yığınına benzediğini söylemişlerdir. Devlet sırrı olduğu gerekçesiyle Pentagon çakılma görüntülerini yayımlamayacaktır. 

Özetle yeni Amerikan projesini hayata geçirmek için savaş çetesinin yeni bir Pearl Harbour’a ihtiyaç duyduğunu ve ikiz kuleleri kontrollü olarak yıktığını görüyoruz.

11 Eylül ile İlgili Komple Teorileri

Komplo teorileri arasında karşımıza çıkan en “gerçek olanı” ise şu şekilde özetlenebilir: Esasen bu kalkışmayı ABD kendi belirlediği senaryo çerçevesinde yapmıştır. Söz konusu iş kulelerine çarpan uçaklar farklı bir hava alanından havalanmıştır. Eğer görüntü ve görsellere dikkat ederseniz bu uçakların bilindik beyaz yolcu uçakları değil, koyu renkli savaş uçaklarına benzediği açıkça görülecektir.

Diğer kayıp 2 uçak ve beraberindeki yolcular bilmediğimiz bir yere nakledilmiştir. Pentagon’a uçak çarpmamış, çarpmış görüntüsü vermek adına binada kontrollü bomba patlatılmıştır. Pensilvanya ise hiçbir zaman uçak düşmemiştir.

Nereye taşındıkları akıbetleri belli olmayan kişilerin içinde olduğu 2 uçak ve kulelere çarpan 2 uçakla toplamın 4 gibi verilmesidir. Böylelikle kimse asıl tarifeli uçaklarının nerede olduğunu sorgulamazdı. ABD petrole ve Ortadoğu’ya daha iyi girebilmek adına kendine senaryo yaratmıştır. O dönemin başkanı Bush Suudi Sermayesiyle yakından ilgili hatta ortaktır.

ABD’nin Öne Sürdüğü Kanıtlar

Dünya Ticaret Merkezi kulelerine çarpan teröristlerden birinin pasaportu uçağın kuleye çarpmasından sonra aşağıya düşmüş; ne hikmetse yanmamış ve parçalanmamış ve bölgedeki bir polis tarafından bulunmuştur. Teröristlerin havaalanına gelişleri esnasında yararlandıkları ve otoparka bıraktıkları araçta uçak kullanma kılavuzu ve Kurân-ı Kerîm bulunmuştur.

Uçak kaçırmaya karar vereceksiniz ve son ana kadar bunu çalışacaksınız, hatta kanıtları takside bırakacaksınız öyle mi? 11 Eylül Komisyon Raporu’na göre yolcu uçaklar Usame bin Laden’in önderi olduğu El-Kâide örgütünün 19 üyesi tarafından planlı bir eylem olarak kaçırıldı ve saldırı gerçekleştirildi. Aralarında bizim de olduğumuz bazılarına göreyse bu saldırı Hitler’in Reichstag yangınından farksızdı.

Tecrübesi sıfıra yakın amatör bir pilot, ticari ve devasa bir uçağı imkansıza yakın bir manevrayla dünyanın en güçlü ordusunun komuta merkezine yani Pentagon’a nasıl çarpabilir? Cevap: “Küçük bir füze, yine kontrollü bir patlama yahut insansız bir uçak ile patlama gerçekleştirildi.

11 Eylül Saldırılarının Etkileri

11 Eylül 2001 saldırıları, kartel medyası tarafından “uygarlıklar çatışması” olarak pazarlandı. Başkan George W. Bush saldırıları gerekçe göstererek, ilk olarak Afganistan, ardından Irak’ı işgal etti. Terörizmle Mücadele Kampanyası başlatıldı ve bu kampanya ile NATO’nun 5. Maddesini zorladı.

Başta İngilizler olmak üzere birçok ülkenin desteğini kazandı. 11 Eylül saldırıları sonucu, başta ABD olmak üzere Batılı kentlerde Müslümanlara karşı planlı nefret suçlarında büyük artış görüldü. Bu konuda karşıt fikirler paylaşanlar ise “ Komplo teorisyeni” olarak suçlanıp bastırılmaktaydı. Türkiye’de emekli general Hurşit Tolon, 11 Eylül planının bir terörist kalkışma olup olmadığı konusundaki şüphelerini dile getiren ilk asker olacaktır.

İkiz kulelerin kısa sürede oldukları yere yani ayak dibine yıkılmasının tepesine çakılan bir uçakla olması; aralarında onlarca araştırmacı, bilim adamı, fizik profesörü, eski siyasetçi ve benzer uzmanın değerlendirmesine göre imkansızdır. Bu kişiler bağımsız bir soruşturma komisyonunun tüm bu olayları yeniden ele alması gerektiğini savunuyor. Fizik profesörü Steven Jones ve ikiz kulelerin çelik aksamını yazarak onaylayan Kevin Ryan’a göre ancak alt katlara sabitlenmiş bombalarla binanın komple yıkılabileceği savunulur.

 • CNN ve BBC; 7 numaralı binas çökmeden 23 dakika önce; “çöktü” diye haber verdi.
 • Kendilerine bu olay sorulduğu zaman haber videolarının orijinallerini kaybettiklerini söyleyeceklerdir.
 • Görgü tanıkları uçakların tarifeli uçaklardan çok daha küçük olduğunu söyleyecektir.
 • Pentagon onarım müdürü; “Pentagon’a uçak çarptığını belirten delilimiz yok” diyecektir.
 • Pentagon çalışanları füze sesi duyduklarını iddia eder.
 • Kanat, kuyruk vs uçak parçalarına rastlanmaz ki bu bile başlı başına makaleyi kilitleyecek bir bilgidir.
 • 11 Eylül’den önce milyarlarca dolarlık altın D.Ticaret Merkezinden neden çıkarıldı?
 • Uçaktan yapıldığı iddia edilen telefon görüşmeleri mümkün olamaz zira böyle bir sistem uçaklarda yoktu.
 • İsyan eden yolcuların uçağı Flight 93’e ait 11 Eylül tarihli bir kayda rastlanmaz. Böyle bir uçak olmadı.
 • Yolcu uçağının çevik bir manevrayla binaya çarpması teknik olarak mümkün değildir.
 • Saatte 900 km hızla giden devasa bir uçağı binaya çarptırabilmek imkansıza yakındır.
 • Uçaklar neden durdurulmadı? Uçakları düşürmeyin talimatı verildi  mi?
 • İkiz Kuleler daha bir iki saattir yanıyorken neden bu kadar çabuk ve kendi içine doğru çöktü?

Pensilvanya Shanksville kırsalına dördüncü bir uçağın düştüğü açıklanacaktır. Olay alanında herhangi bir enkaza rastlanamaz… Ekranda gördüğümüz yeni kazılmış uzun çaplı bir çukur… Biraz da etrafa atılmış metal parçaları… bir taraftan resmi yetkililerce uçak enkazının olduğu söylenmesine rağmen, diğer taraftan arama kurtarma için giden ekipler herhangi bir uçak ya da ölüye tanık olmadıklarını o anda olay yerinde bulunan gazetecilere bildirdiler…

Pentagon’a oldukça yakın Shreaton Oteli ve benzin istasyonu kamera kayıtlarının kamuoyunda paylaşılmasına izin verilmez. İşin ilginç tarafı uçağın verdiği yıkımın aniden yok olur ve hiçbir iz kalmaz. Sheen, Afganistan harbinin 11 Eylülden 2 gün, Irak operasyonun 2 sene öncesinde planlandığına dikkat çekmekte. Bu tarihler incelendiğinde 44 bin ABD ve 18 bin İngiliz askerinin Tacikistan ve Özbekistan’da konuşlandırılmış olduğu görülebilir. Ortadoğu ve Suudi Arabistan’da bulunan mevcut ABD yıkım üsleri takviye edilmiş.

11 Eylül Saldırıları ve İlk Kez Duyacağınız Komplo Teorileri başlıklı bu yazımızda sizlere; 11 eylül saldırısı nedir, 11 eylül saldırısı video, 11 eylül saldırısı bilinmeyenler, 11 eylül saldırısı ekşi, 11 eylül saldırısını kim yaptı, 11 eylül 2001 hangi gün, 11 eylül saldırısı özet ve 11 eylül saldırısı ve türkiye arama sonuçlarıyla alakalı bilgiler vermeye çalıştık umarım beğendiniz.