40 dilde Simultane Tercüme Yapan Google Kulaklığı

Dünya’nın belki de en büyük teknoloji şirketlerinden biri haline gelen Google, Pixel Buds kulaklıkları ile dikkat çekiyor. Söz konusu bu yeni kulaklık teknolojisinin en mühim özelliği, Google Translate servisi üzerinden 40 farklı dilde gerçek zamanlı simultane tercüme yapabiliyor oluşu. Tanıtım etkinliği esnasında sahnede kulaklıkla İsveççe’den İngilizce’ye yapılan tercüme haberlere konu olur. 2017’de piyasaya sürülen kulaklığın ABD’de 159 dolar bedelle (yaklaşık 570 TL) ücretle piyasaya sürülmesi bekleniyor. Pixel 2, Pixel 2 XL aksesuarı bu tercüman bluetooth kulaklıklar şimdilik sadece Google’ın akıllı telefonu Pixel modelleri ile uyumlu olarak çalışacak.

Tek bir şarjla 5 saate kadar kullanılabilecek Pixel Buds kulaklıklar beyaz, siyah ve mavi renk seçenekleriyle teknoloji dünyasına katıldı. Sağ ve sol parçaları bir kablo ile birbirine bağlı olan bu kulaklıklarda tüm kontroller sağ tarafa entegre halinde. Bu kulaklığa bastığınızda ya da tıkladığınızda Google Asistan aktif hale geliyor. Manyetik şarj kutusu içinde şarj edilebilecek Pixel Buds, kullanıcıların cümlelerini bitirmesinin ardından 1-2 saniye gecikmeli olarak çeviriye başlıyor. Çeviri özelliğinin ilk günlerde sadece Android işletim sisteminde çalışıyor oluşur geliştirilebilecek bir özellik.

Bu arada son bir notum var; 9og.org olarak çevrimiçi anketlerden para kazanıyoruz. YSENSE ile oturduğun yerden para kazanabilirsin. Tek yapman gereken anketleri tamamlamak ve 50 dolar olmasını beklemek! Aklına takılan sorular için iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsin. Merak etme son derece güvenli.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir