5 Yaş Oyunları | Güvenli Oyun Sitesi

Oyunlar; çocuk gelişimi için olmazsa olmazlardan. Sosyalleşme, çevre edinme, motor becerilerin gelişmesi ve daha bir çok olumlu faktör için mutlaka çocuklarımız oyun dünyasına büyüklerinin nezaretinde adım atmalı. Eğer bilgisayar veya tablet vb cihazlar başında oyun oynanacaksa faydalanılacak web sitesinin güvenli olup olmadığı, yine bizzat yine büyükler tarafından denetlenmeli. Çocuklar internet üzerinde gezinirken; bilgisayara, kendilerine ya da ailelerine verebilecekleri zararları düşünmezler.

Örnek vermek gerekirse indirdikleri bir oyun programında virüs, zararlı yazılım vb ögeler bulunabilir. Yaşlarına uygun olmayacak reklam pencereleri ekranda belirebilir.

Yine; 5 yaş civarındaki çocuklarımızın, 5 yaş oyunları için ekran başında olduğu zamanlarda – 4 saatten fazla ekran başında – olmamalarına da dikkat edilmeli.  Okul kullanımı, internet kafe gibi “çekici” dış etkenlere karşı çocuklarımızın bu ısrarlı talebi, büyüklerinin denetiminde evde karşılanabilir. Sadece oyun değil elbet; bilgisayar ve interneti nasıl daha etkin kullanabileceklerine dair ipuçları da bu yaşlarda verilmeye başlanabilir. Güvenli internet yazılımları sayesinde çocuklarımız mutlaka daha güvende olacaktır. Kullanımı gayet basittir. Faydalanmanızı öneririz.

Çocuk Oyunları Sitesi

Çocuklarımızın kimi zaman karşılaştıkları sakıncalı durumları ya da tehditleri aile büyüklerine aktarma hususunda isteksiz olmaları işleri daha da karmaşık hale getirebilir. Ne kadar bilgisayar dünyasını severlerse sevsinler; “nasıl olsa kafamı dinliyorum o da oyun oynuyor” dire yanlış bir algıya kapılmamak gerekir. Çocuklar bizim geleceğimiz – hangi yaşta olurlarsa olsunlar mutlaka bir kaç saati “oyun ve eğitim saati” olarak onlarla birlikle geçirmeliyiz. Böylece yalnız oldukları gibi yanlış bir düşünceye kapılmazlar.

Web dünyası; malumunuz sınırsız bir dünya ve sayısız oyun ve bilgi sitesi mevcut! Hangisi çocuğumuz için uygun, güvenli olanı nereden bulacağız gibi sorular mutlaka akıllara gelir. 5 yaş eğitici oyunlar ise en kritik dönemeç. Bu yaş dönemi için güvenilir ve uygun alanları bulma konusunda sorunlar yaşıyorsanız 5yasoyunlari.org sitesine bir göz atmanızı şiddetle öneririz.