ABD’nin Vergisiz Eyaletleri ve Ucuz Alışveriş

ABD’deki en yüksek nüfus yoğunluğuna sahip ve en yüksek tarımsal üretimin gerçekleştiği bölgesi Oregon, Pasifik kıyısında yer alır. Yeşilliği ve sık yağmurları ile dikkat çeken Simpson’ların memleketi; Washington, Kaliforniya ve Nevada ile komşudur. TAX FREE vergisiz diğer eyaletler ise; Alaska, Delaware, Montana ve New Hampshire’dır. Bu kentlerde satış vergisi dediğimiz KDV yoktur. Diğer eyaletlerde kasada vergi eklenir, eyaletine göre yüzde 8 ya da yüzde 18 olabilir.

Satış vergisi olmadığı için büyük çaplı alımlarda insanların alışveriş için Seattle’dan kalkıp geldikleri yerdir aynı zamanda. 3 yıl üst üste ABD’nin en iyi havaalanı seçilen Portland havaalanı Oregon’dadır. Uyuşturucunun legal olarak bazı marketlerde dahil satılabildiği sıkça dile getirilir. Eyaletteki bütün kamp merkezlerini ziyaret etmenin 38 yılınızı alabileceği vurgulanmış. Özetle sakinliğin ve doğanın öne çıktığı cennet bir köşe Oregon.

Neredeyse her AVM’de Apple vardır. Ancak garanti Türkiye’deki gibi 2 yıl değil, 1 yıldır. Ekstra ücret karşılığı iki yıla çıkarsalar da 2. yıldaki sigorta sadece ABD’de geçerlidir. Ebay, Amazon, Rakuten sanal alışveriş için bilinen ve güvenli sitelerdir. Buralardan online alışveriş yaparsanız her şartta vergi ödersiniz.

Elektronik gibi yüklü alışverişler yapmayı planlıyorsanız Delaware’de gayet uygun avantajlı fiyatlar bulabilirsiniz. Ülke genelinde en büyük indirimlerin olduğu zaman Thanksgiving (Şükran Günü) gününden sonraki meşhur Black Friday diye geçen Cuma günü olarak bilinir.  Durum öyle bir hale gelmiş ki son birkaç yıldır bazı mağazalar Cuma’yı beklemeden Perşembe akşamından indirime başlıyor. Bütün gün kapalı olan birçok mağaza akşam 6-7 gibi müşterilerine kapılarını açıyor. Elektronik mağazası olarak Best Buy yaygındır, ayrıca Fry’s Electronics‘e de bakılabilir.

Thankgiving’den sonra gelen ilk pazartesi Cyber Monday, aralık ayının ikinci pazartesisi Green Monday de en bilinen online alışveriş günleridir. Cyber Monday’de ilk başlarda elektronik eşyalar öne çıkarken, şimdilerde kozmetik ürünleri de göze çarpıyor. Toplu alışveriş için en ekonomik yerler Outlet mağazalarıdır. Eyaletten eyalete outletlerin isimleri değişse de Tanger Outlets ve Premium Outlets yaygındır.

“ABD’nin Vergisiz Eyaletleri ve Ucuz Alışveriş” başlıklı bu yazımızda sizlere; amerikada vergi almayan eyaletler, amerikadan alınacak vitaminler, amerikada vergi oranları, amerika vergi oranları 2017, amerikada parfüm fiyatları, amerika eyaletleri, amerika iphone tax free, amerikadan ne alınır arama sonuçlarıyla alakalı bilgiler vermeye gayret ettik umarım beğenirsiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir