Acer ve Tüm Detaylı Özellikleri

Tanınmış markalardan Acer, 4K video kaydı yapabilen ilk akıllı ve oldukça büyük telefonu Acer Liquid S2′yi bugün resmi olarak basına duyurdu. 8,99mm kalınlığındaki bu bihaz 6 inçlik 1920×1080 piksel ekrana; arkada 13 MP, önde 24mm objektifli 2MP kameraya; LED ring flaşa, dört çekirdekli 2.2 GHz’lik Qualcomm Snapdragon 800 işlemciye ve 16 GB hafızaya sahip. 2GB RAM’ı bulunacak olan devasa 6 inçlik bu telefon, 2013’ün moda trendi olan phablet (telefon/tablet) klasmanında yer alacak. 


Bluetooth, Wi-Fi, NFC, GPS, AGPS, 3G veya 4G (ülkeye bağlı) bağlantı imkanlarına sahip Acer Liquid S2, gücünü 3300maH’lik bataryasından sağlıyor.

 

Acer Liquid S2’nin 16 GB’la sunulan dahili hafızasının UHD kayıtlar için yeterli gelmeyeceği anlaşılıyor ancak bu sorunun yüksek kapasiteli microSD ile çözülmesi planlanmış. Ekranda darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklı olan Gorilla Glass 3 kullanılmış. İşletim sisteminin Android olduğuna inanıyoruz ancak sürüm konusunda herhangi bir bilgi verilmemiş. Satışa çıkacağı dönemde büyük bir ihtimal yeni Android 5.0 Key Lime Pie kullanımda olacak ve bu üründe bu sürümle çalışacak.

Acer, cihazın sahip olduğu 4K video kaydının şimdiye kadarki hiçbir akıllı cihazda yer almadığını savunuyor. Ayrıca kamera 60 FPS’de (frame per second) full HD video kaydedebiliyor yani saniyede 60 kare yakalayarak 27 megapiksel panoramalar çekebiliyor. Acer Liquid S2, “ekimin sonunda” siyah ve kırmızı renk alternatifleriyle piyasaya çıkacak. Net fiyat ve lansman tarihi ise henüz tam olarak sunulmadı.

Dedikodular Acer Liquid S2’nin Ekim 2013’te Türkiye’ye geleceğini gösteriyor.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir