Adet Ağrılarına Çözüm Burada

Hazırladığımız sıcak bir havluyu alt karın bölgemize değil ayaklara yerleştirmek ve dairesel masajlar yapmak, sıcak bitki çayları tüketmek, hafif öğünlerle az ve sık yemek yemek, ayaklar altına yastık koyarak sessiz bir yerde uzanmak, ılık duş almak, hafif yürüyüşlere çıkmak, ağır fiziksel egzersizlerden ve yoğun çalışmalardan kaçmak, hastalık öncesi tuz tüketimini kısıtlamak, bol bol su içmek, böğürtlen, zencefil veya papatya çayları içmek, ayaklara sıcak su masajı uygulamak, yağlı-gazlı-kafeinli içeceklerden bir süre uzak durmak sık paylaşılan tavsiyeler…

Garip gelebilir ama muz ve tarçın yemek, bir kupa sıcak suya iki yemek kaşığı şeker atıp karıştırarak içmek, kanamayı kesmeyen Majezik adlı meşhur ağrı kesici kullanmak, kiraz sapını kaynatıp içmek, çilek tüketmek, yukarıda da belirttiğimiz gibi tuzu ve kafeini kesmek yardımcı metotlardan..

Öte yandan bol şekerli veya ballı sıcak suya alışmak, aşırıya kaçmadan spor yapmayı sürdürmek, doğum sancılarında da uygulanan nefes alıp verme yöntemini denemek, üşütmemeye dikkat etmek, maydanozla barışık olmak, doğum kontrol hapı kullanmak, orta dereceli ağrılarınız için Cataflam almak, dar kıyafetlerden bir süre uzak durmak, yan etkisiz ve bitkisel olduğu ifade edilen Agnucaston adlı terkibi denemek, yoğun geçen ağrılı adet dönemi sürüyorsa geçici çözümler aramak yerine yetkin bir hekime danışmak; muz tarçın karşımı yemek, kanı sulandıran bebek aspirini denemek, aktarlarda da satılan Sandaloz Sakızını kullanmak, demir seviyeleriniz normalin altındaysa demir oranı yüksek gıdalar tüketmek bu ağrıları giderebilir belirtmemiz gerekli..

Tabi ki hepsini birden aynı anda denemeye de kalkmayalım.. Bu makalede paylaştıklarımız benzer sorunlar yaşayan kadınların ortak yorumlarıydı. En doğru olanı ezbere işler yapmadan konusunda tecrübeli bir jinekoloğa başvurmak.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir