Adnan Oktar Hakkında Bilinmeyenler

2 Şubat 1956’da Ankara’da doğan Adnan Oktar; cemaatinin lideri, araştırmacı ve son zamanlarda da tv sunucusu olarak tanınmaktadır. 1979’da İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari bölümüne girdi. Bir süre sonra okuldan ayrılan Oktar, aynı üniversitenin Felsefe ve Tarih Bölümü’ne girdi. Daha sonra bu okulu da yarım bıraktı.Yazılarında ve eserlerinde Harun Yahya müstear adını kullanan Oktar, taraftarları arasında Ahmet olarak da bilinir. Milli Gazete ve Akit Gazetesi’nde bir dönem yazılar yazmıştır.

Ateizm, Darwinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlerini ücretsiz olarak yıllardır dağıtan Adnan Oktar, sayısız internet sitesi üzerinden halkı bilinçlendirme amacı gütmektedir.

adnan oktar

Adnan Oktar Hakkında Bilinmeyenler

A9 isimli bir de uydu kanalı vardır. Asıl adının Adnan Arslanoğulları olduğu öne sürülse de resmi belgelerde ise adı Adnan Oktar olarak geçer. 285 kitabı olduğu ileri sürülmektedir. Kitaplarını cemaati ile birlikte hazırlamaktadır. Yazara göre evrim; doğrudan materyalizm, komünizm nazizm ve Budizm’le alakalı şeytani öğretidir. Sahip olduğu tüm medya kanallarında mehdilik, mehdi devri, evrim, yaratılış, ahir zaman, mesih, İsa’nın dönüşü gibi konular üzerinden yayın yapar.

Adnan Oktar’ın, kendisinin Hz. Muhammed’in (SAV) soyundan gelenler anlamında seyyidlerden olduğunu iddia ve ima ettiği görüşleri de mevcuttur. Oktar, bir röportajında mehdilik iddiasında bulunduğunu reddetmiştir. İslam inanışına göre bir kişi mehdilik iması ile dinden çıkar. Mehdilik inanışı kimi İslam alimlerine göre Kuran’da yer almamaktadır. Adnan Oktar’a göre göre mehdilikle ilgili yüzlerce hadis kendisine tıpatıp uymaktadır. Ayrıca yazarın ifadesine göre Mehdi’nin ismi Adnan, çıkış yeri de İstanbul olabilir.

Oktar ve birlikte çalıştığı ekibinin yaratılış ve evrim gibi iddialara cevap olarak kaleme aldırdığı “Yaratılış Atlası” isimli kaynak eser, söz konusu cemaatin en önemli kaynak kitabı olarak öne çıkar. İfade edilen görüşler ise, kimi bilim çevrelerince; “Son derece gülünç ve bilimsel dayanak içermeyen veriler topluluğu” olarak nitelendirilmektedir. Adnan Oktar’ın, paranoid şizofreni rahatsızlığı bulunduğuna dair farklı hastanelerden rapor bulunduğu da medyada ve web sitelerinde ifade edilir. Eskişehir Hava Hastanesinden 1993 senesinde aldığı “askerliğe elverişli değildir” raporuyla askerlikten muaf tutulmuştur. Yetkili avukatı Kerim Kalkan ise Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nin raporunu dayanak göstererek, müvekkili Adnan Oktar’ın ruh sağlığına ilişkin iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu savunmuştur.

Adnan Oktar 18 Ağustos 2000’de bedelli askerlikten yararlanarak, öngörülen bedeli öder ve terhis olur. Açtığı çeşitli davalar sonucunda bir çok önemli siteye erişim yasağı getirir.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir