Alkali Su Kanseri Tedavi Edebilir mi?

Alkali suların kan dolaşımımızda bulunan asidi engellemeye yardımcı olduğu söylenir. Daha yüksek pH’lı içme suyunun metabolizmanızı artıracağı ve vücudunuzun hayati besinleri emme kabiliyetini artırabileceği de düşünülmektedir. Tabi şehir efsanesi.

Halen, alkali suyun kanseri tedavi edebileceği veya önleyebileceği fikrini destekleyen hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Bazı gıda maddelerini yiyerek veya içerek kanınızın pH seviyesini brüt olarak değiştirmek neredeyse imkansızdır. Normal şartlar altında vücudunuz, ekstra bir düşünce veya dış tetiklemeyen gerek duymadan iç pH seviyesini doğal olarak dengeleyebilir, karmaşık ve birbiriyle ilişkili hücresel mekanizmalara sahiptir.

Alkali Su

Kanseriniz varsa, genel pH seviyenizi ciddi şekilde etkilememelidir. Kanserli hücreler laktik asit üretir ancak genellikle tüm vücudunuzun pH seviyesini değiştirmeye yetmez. Genel olarak, alkalinitenin insan vücudunu nasıl etkilediği hakkında çok az araştırma vardır. Sudaki yüksek alkalilik seviyesinin, kişinin sağlığına potansiyel olarak zararlı olduğu da ileri sürülen tezler arasındadır. Genel olarak, alkali suyun vücudunuz üzerinde nemlendirici etkisi dışında kayda değer bir etkisi görülmemekte.

“Alkali Su Kanseri Tedavi Edebilir mi?” başlıklı bu kısa yazımızda sizlere; alkali su, alkali su nedir, alkali su arıtma, alkali su damlası, alkali su tarifi, alkali su cihazı, alkali su ekşi, alkali su diyeti ve alkali su iyonizeri başlıklarıyla alakalı biraz teknik bilgiler sunmaya derlemeye çalıştık, umarız beğendiniz ve bizleri sosyal medya hesaplarımızda takip edersiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir