Android Nedir Sorunuzun Cevabı

İlk olarak Java dilinde adımları atılan Android; akıllı telefonlar ve mobil cihazlar için geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Özgür yazılım topluluğu, Google ve Open Handset Alliance tarafından geliştirilmekte olan Android’te halihazırda; çoğu çöp olsa da milyon üzerinde uygulama mevcuttur. Android Market üzerinden işletim sistemi uygulamalarının indirilebilmesini mümkündür. Android ne zaman kuruldu? sorunuzun cevabını ise ‘5 Kasım 2007’ olarak verebiliriz. uygulama uzantısı “[dosya adı].apk”dir. Mart 2012’de Android Market’in adı Google Play Store olarak değiştirilmiştir.

9 Şubat 2009 da; Linux çekirdeği üzerine inşa edilmiş bir mobil işletim Android 1.1 ile temelleri atıldı. 19 Aralık 2014’te ise Google Android 5.0 Lollipop sürümü kullanıcılara sunuldu. Yeni versiyonu bazı cihazlar desteklerken bazı Android tabanlı akıllı telefonlar desteklemez. 10 Mart 2015 Lollipop versiyonun güncellendiği örnek tarihlerdendir. Tabi bu içerik oluşturulduğu esnada başka bir güncelleme gelmezse…

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir