Anket Doldurarak Para Kazanmak, Ayda 50 Dolarla Başladım!

Anket doldurarak para kazanmak, uzun yıllar saçma olduğuna inandığım son derece gereksiz bir eylem olarak aklıma kazınmıştı. Ne denedim, ne vesile oldum ne de durumu köpürten bir yazı yazdım.. Malumunuz paranormal olaylar konusuna yoğunlaşan bir web sitemiz var. Takipçilerimize saygının gereği bu tip tanıtımlara asla yer vermiyorduk. Ta ki bugüne kadar. Müsaade ederseniz öncelikle bu işe nasıl girdiğimi kısaca anlatmak isterim;

Web sitemiz 9og.org, hosting ve diğer tüm giderlerini karşılamak için Google Adsense reklamlarından elde ettiği gelirlerinden yararlanıyordu. Kısaca; ziyaret ettiğiniz sayfalardaki “paragraflar arasında çıkan reklamlar” olarak özetleyebiliriz. Teveccühünüzle neredeyse 10 yıl bu şekilde ilerledik. Bugün aldığımız bir kararla, daha temiz bir sayfalama ve sadelik kaygısıyla için içeriklerden reklamları bir yıl süreyle kaldırdık. YSENSE anketlerinin mali olarak ciddi avantaj sunması bu yönde bir karar almamızda etkili oldu.

Sistemin kazançlı olduğuna tam olarak inandıktan sonra sizlerin de faydalanmanız adına bu anket doldurarak para kazanma işini detaylandırmaya karar verdim. Bir yandan; emin olun tamamen tarafsız bir şekilde deneyimlerimi paylaşacağım, bir yandan da ekran görüntüleri ile arayüzü nasıl kullanacağınızı anlatacağım;

anket doldurarak para kazanmak

 

Genelde bu tip “tanıtım yazısı” tadındaki paylaşımlar tek taraflı ve sistemi tamamen öven bir yapıda ilerliyor. Bir üst paragrafta belirttiğim gibi olası eksileri ve kazanç yollarını, gelirleri artırmanın yollarını “makale biraz uzun olsa da” tane tane anlatacağım. Giriş seviyesinde bir internet kullanıcısı da olsanız, yaşlı da ya da emekli dahi olsanız bu yazıdan azami faydalanacak mikro gelir konusunda ciddi avantajlar kazanacaksınız. Yine de aklınıza takılan sorular olursa gorkemcan@yandex.com e-posta adresine mail gönderebilirsiniz. Sizlere seve seve yardımcı oluruz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak Mümkün mü?

Sorunuza “kesinlikle evet” diyerek başlayayım. YSENSE ile çıktığım yoldaki ilk denememde iki kez 20 küsur dolar aldım. Elbette ilk sanal anket zamanlarımda sürece hiç güvenmiyor ve para kazanacağıma ihtimal de vermiyordum, haliyle üzerine pek düşmedim. Hasbelkader diyerek adım attığım anket işinde ilk para çekme anıma kadar tamamen güvensizdim. Neyse uzatmayayım ilk 20 doları peşin olarak değil “sanal kart” olarak aldım. Sanırım bir gün kadar sonraydı, tanımlı e-posta adresime kart bilgileri geldi. Sonrasında alelade bir e-ticaret sitesinde deneme yaptım ve ilk şoku yaşadım. Ödemem kabul edilmemişti. Türkçe forum kırılımı olduğu için sorunu yaşayanlarla konuşup bazı web sitelerinde kabul edilemeyebildiğini öğrendim. Amazon Türkiye üzerinden basit bir elektrikli ısıtıcı, diğer 20 dolarla ise LC Waikiki’den ufak tefek şeyler aldım. Ne olursa olsun başarmak epey motive ediciydi.

Anket Doldurarak Para Kazananlar

Yukarıda paylaştığım görsel, link üzerinden ilgili sayfasına girebileceğiniz YSENSE anket sisteminin anasayfası arkadaşlar. YSENSE İngilizce temelli bir web sitesi olsa da sizi ürkütmesin gayet basit abonelik ve ilerleme adımlarına sahip. Yine de karışık gelirse sağ tıklayarak “Türkçe diline çevir” diyebilirsiniz. Sağ köşede mavi kutucuk içinde görebileceğiniz “JOIN NOW” geçerli bir e-posta ve şifre ile devam edebileceğinizi gösteren “ŞİMDİ KATIL” ifadesinin İngilizcesi. Bu noktada geçerli bir e-mail adresinizin olduğunu düşünüyorum. Onay e-postası SPAM yani gereksiz kutunuza düşebilir buraya da dikkat. Özetle mail adresinizi girin, belirlediğiniz şifreyi ekleyin ve JOIN NOW butonuna tıklayın. Alttaki kutucuğu işaretlemenize gerek yok.

anketle para kazanmak

Agree to All; kullanım koşullarına ve gizlilik politikasına uyacağınızı ifade eden bir bildirim. Buna tıklarsanız alttaki 4 kutudaki ifadeleri otomatik olarak kabul ediyorsunuz. E-mail listesine girmek istemiyorsanız “Subscribe to our e-mail list..” olan kutucuğu işaretlemeden bırakabilirsiniz. Agree and Continue mavi kutucuğuna tıklayarak bir sonraki adıma geçelim,

Kayıt olurken girdiğiniz e-posta adresine giderek CONFIRM E-MAIL ADRESS ifadesine tıklayın ve “gerçek bir kişi” olduğunuzu onaylayın.

ysense anket

Tebrikler! YSENSE’e başarıyla üye oldunuz… ADDON kısmı mutlaka tarayıcınıza kurmanız gereken eklentileri toplayan başlık. Genellikle Chrome kullandığım için ilgili eklentiyi kullanıyorum. Farklı tarayıcılar kullanıyorsanız size uygun bildiriciyi kurabilirsiniz. Bu sayede, ekranınızın sağ üst köşesinde rakamlarla öne çıkacak bir hatırlatıcı alan olacak. O an için 1 aktif anket varsa mavi bir kutucuk içinde “1” göreceksiniz. Bu da size vakit geçirmeden anketi çözmeniz gerektiğini hatırlatacak. Hatta sesler atayabiliyorsunuz. Her an bilgisayar başında olmayacağınız düşünüldüğünde “sesi duyup” gelmeniz için düşünülmüş.

FORUM kısmı, içinde Türkçe forum sitesini de barındıran bir alan. Bu alan sayede aklınıza takılan sorulara cevaplar bulabilir, popüler “para çekme” araçlarının neler olduğunu öğrenebilir, yeni arkadaşlıklar kurarak konuları istişare edebilirsiniz. Özellikle ilk kez üye oluyorsanız forum alanı içinde vakit geçirmeniz menfaatinizedir.

REFFERALS, eğer son derece aktif sosyal ağlara veya yoğun trafik alan bir web sitesine sahip değilseniz şimdilik ilginizi çekmeyecek bir alan. Sistem size bir referans linki veriyor, sizin bağlantınız üzerinden sisteme üye olanlar ile birlikte siz de kazanıyorsunuz. Üstelik üye olanlardan bir bedel kesilmiyor. Tamamen “kazan & kazan” anlayışı.

Sayfada görebileceğiniz, “Click here to complere your profile..” bağlantısı üzerinden bir iki ayar daha yapmamız gerekiyor. Sistem sizi daha iyi tanıyabilmek adına adresinizi, üye olduğunuz ülkeyi öğrenmek istiyor. Burada samimi olarak tam bilgileri girmek önemli.

anket ile para kazanmak

PAID SURVEYS alanı ile artık yavaş yavaş para kazanmaya başlayabiliriz arkadaşlar. Tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir pencere göreceksiniz. Dolar üzerinden ödeme yapan sistem ile 0,40 USD yani yarım dolar da kazanabilirsiniz, 4 dolara yakın anketler de doldurabilirsiniz. Samimi olmam gerekirse hiç 3 doların üzerinde anket doldurmadım. Anketler yaklaşık 5 ila 10 dakika arasında sürüyor. Tamamladığınızda bakiye hesabınıza aktarılıyor. Hani Chrome tarayıcımız için bir eklenti kurmuştuk hatırlarsanız. Yaklaşık 10 dakika sanal içinde cüzdanınızda görebiliyorsunuz.

pasif gelir

Anket Çözerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar:

Tabi ilk 40 doları aldıktan sonra canımı sıkan durumlar da yaşanmadı değil, misal bir anket çözmeye başlıyorum iş güç arasında vakit ayırıyorum hop 6. soruda sistem beni ödemeden atıyor. Hatta “bunlar para vermemek için cevapları alıyor sonra da ödemeden atıyor..” diye de düşünebilirsiniz. Epey can sıkıcıydı. Sonrasında forum sayfasında arkadaşlarla tartışarak biraz da araştırarak durumu netleştirdik. Burada kritik nokta samimi olmak. Ben 41 yaşında, evli ve iki çocuklu bir kişi olarak ilerledim ve olmadığım bir kişi gibi davranmadım bu şekilde de cevaplar verdim. Hal böyle olunca YSENSE size 41 yaşındaki bir erkek için uygun olabilecek anketleri sunuyor. Tütün kullanmadığı halde alkol ve tütün kullanan birisi gibi davranmamalı, bebek bezi anketlerinin kazançlı olacağını düşünerek “kadın gibi..” ilerlememek gerekiyor.

Dengeli ilerlediğiniz için her zaman kazanıyorsunuz arkadaşlar, yine bir gün otomobil lastikleri ile alakalı bir anket gelmişti, sanırım bir kaç gün önceydi. Son adımda anket, benim hedef grup içinde olmadığımı düşünüp yine attı beni. Çok fazla anket geldiğinde durumu pek önemsemiyorsunuz. Hatta Amerika’da Avrupa’da çok daha kazançlı anketler geliyor. Eğer dil biliyorsanız ve Türkiye dışında yaşıyorsanız ciddi kazançlar elde edebileceksiniz. Bu arada hafta sonu anketlerde azalmalar yaşayabiliyor. Eğer masa başı bir işiniz varsa ve önünüzde de bilgisayar çok şanslısınız.

Özellikle YSENSE üzerinden ilerlesek de benzer anket kurgularıyla para kazandırdığını iddia eden farklı web siteleri de mevcut. Bu arada, anket doldur para kazan sahtekarlığı gibi arama sonuçlarıyla ilişkili içeriklere rastlamanız da mümkün. Sözün özü, Türk sitelere güvenmiyorum, boşu boşuna vakit harcamanızı da istemem. Özetle anket doldurarak para kazanmak eksi yönleri de olabilen yüzlerce alternatif web sitesi ile dağılım gösteren bir alan.

Size ödenecek para anket sayısına ve bunların sürelerine göre değişiyor. Dolduracağınız form süreleri ortalama 5 dakika ile 20 dakika arasında değişiyor.

İnternet okyanusunda boğulmamak için boş vaatlere inanmamalısınız. İnternet’te “anket sitelerinden para kazanmak” yazarak basit bir arama yaptırdığınızda karşınıza birçok site ya da blog çıkıyor ve bunlar size ayda 2000 dolardan tutun da 6000 dolarlara kadar para kazanma vaadinde bulunuyorlar. Elbette bu tutarları kazanabilmek çok zor. Mikro kazanç ya da pasif gelir olarak durumu değerlendirmek daha isabetli olacaktır.

Evet anket sitelerin çoğu para kazandırıyor ve gerçekten ödeme yapıyorlar ancak iddia edildiği gibi büyük miktarlarda değil.

Bazı sorular dikkatinizi test edebilmek adına, “cevap olarak D şıkkını işaretleyin” uyarısıyla karşınıza geliyor. Ezbere ve hızlı hızlı yanıtlar vermemelisiniz. Soruları okumadan rastgele cevaplar verirseniz sistemden atılabilirsiniz. Anket sitelerine üye olurken dikkat etmeniz gereken en büyük hususlardan birisi Türkiye’ye ödeme seçeneklerinin bulunup bulunmadığı. Doldurduğunuz 20 anketten sonra kazandığınız paraya sahip olamamak moral bozucu olabilir.

Mikro gelir isteyen arkadaşların internetten nasıl para kazanılır sorusuna tatmin edici cevaplar aradığını düşünerek kendimce edindiğim tecrübeleri paylaşmaya ve aşağıdaki 5 soruyu analiz etmeye çalıştım. Umarım yorumlarınızı paylaşır ve para kazanma deneyimlerinizi bizimle paylaşırsınız.

1-Anket doldurarak para kazanmak mümkün mü ?
2-Anketlerden para kazanan var mı ? Nasıl ? Ve Anket doldurarak ek gelir elde edilebilir mi ?
3-Anket doldurarak ne kadar kazanılır ?
4-Anket doldurarak nasıl para kazanılır ?
5-Anket doldurarak para kazandıran siteler hangileri ?

Anket Doldurmak Zaman Kaybı mı?

Ciddi manada zaman kaybı olarak değerlendirenler; bilgi birikim ve tecrübe kazandırmadığını, tekdüze oluşu ile yaratıcılığınızı körüklediği üzerinde duruyor. Tüm gününüz bilgisayar başında geçiyorsa, vaktiniz varsa, sosyal medyada, dijital dünyada aktifseniz, ikna kabiliyetiniz yüksek ve çevreniz de genişse anket doldurarak para kazanma konusunda başarıyı yakalayabilirsiniz. Bana sorarsanız yakalarsınız.

Anket Doldururken Hangi Hususlara Dikkat Etmeliyim?

Çoğu gayriciddi anket firması ciddi manada spam mail gönderdiği için bu anket işlerine merak saldıysanız sadede bu işler için müstakil bir mail adresi belirlemeniz şart. İlk etapta size sunulan değerlendirme anketini dikkatli bir şekilde doldurmanız şart. Zira bundan sonra size gelecek anketler, burada paylaştığınız bilgilere göre size gönderilecek.

Girişte de belirttiğim gibi her anketten kazanç sağlamanız mümkün olmuyor. Anketin size uygunluğu önemli. Bunu da anketin ilk sorularında tespit edebiliyorlar. Bu ilk sorulara verdiğiniz yanıtlara göre anket devam ediyor veya maalesef bu anket için uygun değilseniz diyerek size gönderilen anketi şak diye iptal edebiliyorlar. Diyet yapıyor musunuz sorusuna “evet” cevabı veren kişi, anketi yapan abur cubur firmasıysa anketin iptal edilişini bu örnekte daha rahat kavrayabilir.

YSENSE’de sadece anket doldurarak para kazanma değil, çeşitli yan görevler de karşımıza çıkacak. Bu görevler genelde size verilen kelimeyi arama motorlarında aratma, video izleme, uygulama indirip deneme veya oynama gibi basit işlemlerden oluşabiliyor. Ben genellikle sunduğu kazançlar gereği “anket çözerek para kazanmak” üzerine yoğunlaşmış durumdayım.

2007 yılından beri hizmet veren şimdilerde YSENSE adını alan ClixSense üyelerine toplamda 50 milyon dolara yakın kazanç sağlamış. Bu yönüyle ClixSense zamanının en çok kazandıran, en güvenilir anket ile para kazanma sitesi olarak ön plana çıkıyor. Böylesine değerli bir veriyi de sizlerle paylaşmak isterim.

Nasıl Para Çekebilirim?

Hesabınıza para çekebilmek için belirledikleri alt limit 20 dolar. Paranızı en popüler sistem olan payoneer ile çekebiliyorsunuz. Payoneerden kendi hesabınıza para gönderebilmeniz için hesabınızda en az 50 dolar olması gerekiyor. Çekim için de 2 dolar komisyon kesiliyor. Bu nedenle Ysense’den para çekebilmek için en az 52 dolar para biriktirmeniz gerekiyor ki payoneer aracılığı ile kendi banka hesabınıza paranızı aktarabilesiniz. Makaleyi yazdığım gün itibariyle 38,53 USD bakiyeye sahibim sanırım 1 hafta içinde para çekebileceğim.

Anket ve görevlerin sürekli gelmeyebileceğini aklımızda tutmalıyız. Oluşturduğunuz profile ve seviyenize göre, elbette belirlenen kotalarına göre gönderilen anketlerin sıklığı ve süresi değişkenlik gösteriyor. Bazen günde 4 anket 10 görev gelebilirken bazen de birkaç gün boyunca hiçbir bildirim gelmeyebiliyor.

Son olarak anket doldurarak para kazanmak ilginizi çektiyse ve üye olmak isterseniz bağlantı üzerinden kayıt olabilirsiniz. Özellikle bağlantı üzerinden üye olursanız seve seve yardım ederim zira sizin kazanmanız demek bizlerin de kazanması demek. Daha önce de belirttiğim gibi aklınıza takılan soruları sormaktan lütfen çekinmeyin.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir