Apple Watch | Tüm Özelliklerini İnceledik

Apple Watch | Apple’ın yeni oyuncağı iWatch’ı daha doğru ismiyle Apple Watch’u kullanmak için iPhone Apple sahibi olmak lazım belirtelim ve 4S desteği yok. Üst modeller şart! Pembe, mavi ve beyaz renk modellerine sahip iWatch; yaktığınız kaloriyi, attığınız adımı ve kalp ritminizi arkadaşınıza göndermek gibi enteresan özelliklerle geliyor.

Fiyatı kabaca 349 dolardan başlıyor ancak Türkiye’de kaç para olur net bilemiyoruz.. Alüminyum gövdeli, “spor” koleksiyonu sunulacak cihazda; sesli komutları yerine getiren dijital asistan Siri’ye erişmek, şarkıları – hava durumunu takip etmek, mesajları saatler üzerinden okumak ve tweet atabilmek de mümkün. Vücuda sürekli değecek elektronik bir cihazın yaratabileceği olası sağlık problemleri ise net değil. Şarj konusunda da açık seçik bir bilgi bulunmuyor.

Telefonunuz, tabletiniz için şarj ararken kolunuzdaki aletin de pil durumunu kovalamak zorunda kalacaksınız. Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition olmak üzere üç model tanıtıldı. Saat, iPhone Apple 6, iPhone Apple 6 Plus, IPhone beş , iPhone Apple 5C, ve iPhone Apple 5S’le çalışabiliyor.

Apple

Bu arada nakliye, taşıma vs işlerdeyseniz yahut hızlı bir hayatınız varsa – kolunu oraya buraya çarpanlardansanız biraz dikkat etmek gerekiyor, neticede elektronik bir alet. Safir erkan ile Apple Watch’u çizebilmek çok daha zor. Dolayısıyla almayı düşünenler bu modeli tercih etmeli.

Giriş ekranında parmağınızı kaydırarak – giyilebilir cihazda – dolaşabiliyorsunuz. “Taç” düğmesini çevirerek ki nerede olduğunu bilemiyorum – uygulamalara göz atabiliyorsunuz. Apple Watch‘un ekranına “Sert basmak” ise bir nevi bilgisayarları kullanırken fareyle sağ tıklama yerine geçiyormuş. Apple Watch’da sağ tarafa konumlandırılmış olan “Home” tuşu ise ilginç. Bu tuş ile ana ekrana dönmek dışında ekranda zoom yapabiliyor, uygulamalar arasında gezinebiliyor ya da saati tarihi ayarlayabiliyorsunuz. Apple Watch’un bir diğer öne çıkan özelliği ise saatinizin dokunma, vurma ya da tıklamayı ayırt edebiliyor olması. Akıllı telefonlarda kullanılan kapasitif ekranlarda dokunma basıncı hissedilemiyorken, Apple Watch’a sert dokunmanız, vurmanız ya da tıklamanız ayırt edilebiliyor.

Arayüzü yine tamamen özelleştirilebilir durumda olacak. Farklı renklerde ve malzemelerde kayışları moda yaratabilecek cinsten. Slikon, metal ya da altın garip garip kayışlar görebiliriz. Bu arada cihaz kısmen suya dayanıklı çok da zorlamamak gerekiyor. Mag Safe benzeri mıknatıslı bir şarj aletini kullanacak saatin arkasına yerleştirilen 4 yuvarlak bölümden 2’si şarj için kullanılacak. Burası biraz havada kaldı farkındayım. Açıkçası şarj kısmını anlamadım.

2015’in ilk aylarında satışa çıkmış Apple Watch’a başarılar diliyoruz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir