Astral Seyahat Hakkında Özet Bilgiler

Film ve romanlara konu olan; uykunun bilinçli yapılmış hali, astral seyahat hadisesi, gerçekliği henüz tespit edilmemiş sürekli gündemde olan bir konudur. Genel bir ifadeyle astral seyahat, ruhun bedeni terk edip beşinci boyut da denen farklı alana geçişidir. Bu geçişler esnasında bilinç açıktır. Bu geçiş esnasında bilinç açık olabilir. Uyku esnasında yaşanabilen bu durum ya aşırı stres dolu bir günün sonunda veya çok gevşek bir uyku sırasında görülebilmektedir. Süreler 5 dakika ile saatler arasında değişiklik gösterebilir. Bu bilgiler, araştırmacı Robert Monroe adlı bir yazar kaynaklıdır. Bu bilgiler, Monroe Enstitüsü adıyla bilinen bir kurumda ABD’de toplanır. İddalara göre ruh, tam uykuya dalış sırasında vücudun karın kısmından ayrılmaya başlar. Gerçek ya da rüya boyutunda görülen bu hal sırasında kalp atışları yükselir.

Mantığı bedene ve ruha tamamen hakim olmaktır. Kontrol o kadar elinizdedir ki uyurken yattığınız yeri görebilir, rüya görürken gördüğünüzü bilir, canınız istediği anda kesip bir anda uyanabilirsiniz.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Ruh geride kalan, yatan bedenine tanık olduğu zaman heycanlanır ve çoğu zaman astral seyahat tam gerçekleşmeden geri uyanılır. Bazı hallerde ruh ayrıldığını hissedemez ve rüya şeklinde düşme yada uçma gibi fiziksel eylemlerle uyanılır. Astral seyahat uygulamaları için sessiz ve izole bir ortam şarttır. İlk aşamada ruhun seyehat edeceği yakın bir yer belirlenmelidir. Bu yer bedenden bir kaç metre uzaklıkta belirgin bir yer olmalıdır. Şimdiye kadar yapılan ya da yapılmış olan denemelerde hiç tehlikeli duruma rastlanılmamış olması yaşanmayacak anlamına gelmez.

Astral seyahat, kişinin bilinci açık durumdayken ruhun bedenden ayrılıp gezinme halidir. Astral seyahat sırasında kapılar ya da duvarlar size engel olmayacaktır yani tüm fiziksel engeller kaybolur. Bilinçli yahut bilinçsiz bir şekilde yapılabilen “beden dışı” gezi deneyimi dış uyarıcılar sebebiyle kesintilere uğrayabilir. Bu nedenle öncelikle parapsikolojinin ilgi alanları arasında yer alan astral seyahat nedir, nasıl yapılır, rüyalar nasıl kontrol edilir sorularına net cevaplar bulmamız gerekiyor.