Bangkok Airways Hakkında Bilgiler

Tayland’ın Dünyaca ünlü ve en önemli havayolu şirketlerinden olan Bangkok Havayolları, Asya’ya yapılan iç ve dış hat uçuşlarında faaliyet göstermektedir. Tayland’daki ilk özel havacılık şirketi 1968 yılında Sahakol Air olarak kuruldu. İki motorlu 9 koltuklu bir uçaklardan ulusal marka haline gelen Bangkok Airways, Tayland Körfez’indeki doğal gaz ve petrol arama çalışmalarına katılmasıyla ilk kez adını duyurdu. Havayolu taşımacılığına ve ülkesine olan artan turistik talepleri sağlayabilmek adına Bangkok Airways, 1986’de ülkenin ilk özel sivil havayolu şirketi olarak resmi faaliyete geçti.

Uluslararası alanda; Japonya, Çin, Malezya, Singapur, Hong Kong, Maldivler, Vietnam, Kamboçya, Laos ve Myanmar’a yaptığı yakın uçuşlarının yanı sıra Avrupa ve Afrikaya’da da ulaşan şirket şimdilerde filosunun büyük bir kısmını Suvarnabhumi Havalimanı’nda muhafaza etmektedir. Kendisini “Asya’nın Butik Havayolu” olarak adlandıran havayolu şirketi, toplamda ulaştığı 25 noktayı makul sayılabilecek bilet fiyatları ile takipçilerine ulaşmakta.

Her sene yerli yabancı milyonlarca turisti Puket Adası’na taşıyan Bangkok Airways’in oldukça önemli bir pazar payına sahip olduğu ifade edilir. Resmi olarak 30’a yakın destinasyona tarifeli sefer düzenleyen Bangkok Airways, filosunda 40 civarında ticari yolcu jeti bulundurmaktadır. 29 uçağı ek kabinli ekonomi sınıfı ağırlıklı uçaklardan oluşuyor. Havacılık alanında firmaların kapandığı günümüzde bu şirket dünyanın kar edebilen havayolları arasında kabul edilir. Bünyesinde resmi kayıtlara göre 2,449 kişi görev almaktadır.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir