Beyaz Çay | Fiyatı, Faydaları ve Kalitesi

İlk kez Çaykur tarafından 2014 yılında üretilen beyaz çay, kilosu 4 bin TL etiketle internet üzerinden satışa çıkarıldı. Sadece 370 kilo mahsul elde edilen ürün “imparatorların çayı” gazıyla piyasaya sürülmüş durumda. Antioksidan özelliği ile yaşlanmayı geciktirdiği, cilde güzellik verdiği ve zayıflatıcı etkilerinin bulunduğu da eklenmiş. Kanser hücrelerini durduran, küçülten ve tedavi eden JP53 kod adlı bir bileşen yine Japon bilim insanları tarafından beyaz çay içinde bulunmuş. Görüldüğü üzere PR çalışmaları gayet etkili yapılıyor. ÇAYKUR, gıda takviyesi ve ilaç olarak piyasaya sürmeye hazırlandığı ilacın da müjdesini veriyor.

20 gramlık kutu fiyatı 80, kilo fiyatı da girişte belirttiğimiz gibi 4 bin lira olarak belirlendi. Mücevher kutusu gibi ahşap ambalajda ve cam şişe içerisinde, mühürlü şişelerde satışa sunulacakmış. Kalitesiz olanları demlendiği zaman sarıya dönük bir renk olabiliyormuş belirtelim. Zaten bugün yarın internette şurada burada dolandırıcıların eline düşer..

Beyaz Çay Fiyat

İçenlere sorduğumuzda çayın çok da ahım şahım bir lezzeti olmadığı belirtiliyor. Yurtdışında satılanlar ise gayet lezzetliymiş. Aromasız sade beyaz çay bulmak oldukça meşakkatli. Doğadan’ın Cranberry ya da Portakal aromalı olanı şimdilik tavsiye edilebilirmiş. 

Beyaz çay lezzetli mi sorusuna cevap:

Karışım olarak satılan ve aktarlarda “beyaz çay” geldi etiketiyle sunulan çaylara da güven olmaz. Zayıflamak ve genç görünmek istiyorsanız beyaz çay için demenin hiç bir bilimsel açıklaması bulunmuyor zira bu kadar mucizevi bir ürün olsa piyasaya sürülmez; amiri, memuru, politikacısı kalburüstü kitleye ayrılırdı. Ülkemizde her yıl piyasaya çıkan; altın çilek, bal, fındık, gergedan bilmemnesi, yeşil kahve, papaya gibi “gaz” ürünlerin son versiyonudur beyaz çay. Beyaz çay nedir? sorunuzun cevabı biraz can sıkıcı oldu farkındayım ama paylaşmak da boynumuzun borcu. Avrupa’ya giden gelen tanıdıklarınız varsa çok daha kalitelisini daha ucuza bulmam mümkündür. Hatta Amazon’da bile satılıyor.

Merak edip aromalı olanı deneme fırsatı buldum. Hiç bir numarası yok ne yazık ki. Hafif bir portakal tadı geliyor ancak çay desen çay değil, rengi zaten ıhlamura benziyor. Alışkanlık yaratacak bir lezzet göremedim. Rengi de yanda gördüğünüz üzere..

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir