BlackBerry Hakkında Detaylı Bilgiler

Ünlü BlackBerry, konuşulan Qwerty klavyeli açılımı ile GSM pazarına etkileyici bir şekilde girmişti. Firma umulanın aksine bu hızlı atılımı aynı şekilde ilerletemedi ve diğer rakipleri karşısında gerilemeyi sürdürdü. Son bir atak planlayan yönetim, bu kez de mevcut son kullanıcı sistemini daha vurucu hale getirerek tanıtım yaptı. Akıllı telefon dünyasındaki talihsiz gidişatını BlackBerry 10 işletim sistemi ile yenmeye çalışan şirket, bu kez bu işletim sisteminin mevcut olduğu cihazlarına çok güveniyor. BB10 işletim sistemine sahip olan ve yeni piyasaya çıkan Z10 ve Q10 cihazları da özellikle gençler arasında yer bulabileceğe benziyor.


Hatırlanacak bir atılım planlayan BlackBerry cephesi, bu kez işletim sisteminin bir PC formatında olduğunu düşünüyor. Mobil bir bilgisayar platformu özelliği barındıran yeni cihazları ile akıllı telefon piyasasında ciddi bir başarı elde etmek isteyen şirket CEO’sundan diğer işletim sistemlerine de ağır bir mesaj geldi. Şirket CEO’su Thorsten Heins, Android ve WP’lerin Mobil bilgisayar’e dönebilme kabiliyetinin olmadığını düşünüyor. Konunun haddinden çok şişirildiğini düşünen patron, yakında yeni BB10 cihazları ile bu özelliği fazlasıyla sunabileceklerini, hatta bir de tablet üzerinde ilerlediklerini dile getirdi.

BlackBerry’nin en son güncel işletim sistemi BB10, pazar ve teknik analizlerde umulanın çok ötesinde başarılı yorumlar aldı. Pazara kayda değer bir biçimde girmek isteyen Kanada cephesi, planlarının sonucunda eski sürümlerinin çok ötesinde yeni bir işletim sistemi ile pazara çıktı. CEO Heins, son toplantıda yaptığı açıklamasında BB10’un bugün piyasadaki mevcut diğer rakiplerine göre daha sarsıcı olduğunu açıkladı.

BB10 tablet üzerinde planlamalar yapan BlackBerry’yi şimdiden merak ediyoruz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir