Büyüden Korunmak İçin Yapılması Gereken Dualar

Sizler için İslam dininin büyüye bakışını inceleyeceğiz; islamda büyü diyanet, islamda büyü bozdurmak, islamda büyü belirtileri, büyü nedir, büyü nasıl yapılır, dinimizde büyü nasıl bozulur, islamda büyü nedir ve kuranda büyü başlıklarıyla alakalı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Büyü ve sihir etkisinden korunmak için yapılması gereken dualar konusunu inceleyeceğiz. İnsanların cinler vasıtasıyla gerçekleştirdiği işlerin başında “Büyü ve Sihir” gelmektedir. Müslüman olan cinler bizlere zarar vermez ve tip işlerde aracılık kabul etmezler. Onlar sadece ibadet etmektedirler. İnsanları her türlü kötü yola sürükleyebilecek kafir cinler ise insanların yanından ne yazık ki hiç ayrılmaz ve yoldan çıkarmaya çalışırlar. Cinler her şekilde insanlara görünebilir; kedi, köpek, yılan, böcek gibi şekillere girebilirler.

İnsanların yaptığı büyücülük işleri esasında cinlerle yapılan anlaşma bir anlaşma niteliğindedir ve hedef gösterilen kişide rahatsızlıklara sebep olabilir, eşleri ayırabilir buna benzer bir çok işlem içinde  aracı olarak kullanılırlar. Bu musallattan ve rahatsızlıklardan korunmak için yüce mevlanın (CC) indirmiş olduğu Kur’an-ı Kerime eksiksiz iman etmeli ve belirtilen sure ve ayetlerle cin etkisinden kurtulmaya çalışılmalıdır.

Sihircilik ve büyücülük İslam dinine göre haramdır en büyük günahlar arasında gösterilmektedir. Sihir ve büyü kullanarak her işini yapacağına inanan kişi kafir olur. Bununla birlikte sihir ve büyünün tesirine inanmayan da kafir olur. Büyü; yüce Allah (CC) isterse tesir eder.

Her istenileni Allah’tan istemeli ve farklı yollara sapılmamalıdır. Büyü ve sihir ile gelecek mutluluk gerçek mutluluk değil bilakis ağır bir lanettir. Bildiğiniz üzere; Peygamber efendimiz (SAV)’e de büyü yapıldı ve ağır hastalandı. Cenab-ı Hak, Nas ve Felak surelerini indirdi ve bunları okuyarak büyüden kurtuldu. Resulullah efendimiz bizlere şöyle buyurur: Müslüman büyü yapmaz. Allah saklasın, imanı gittikten sonra büyü tesir eder.” “Falcıya, büyücüye, kahine giderek, onların söylediklerine inanan, Kuran-ı kerime inanmamış olur.” buyurmuştur.

Büyüden Korunmak için Yapılması Gereken Dualar:

Bunları sabah ezanına doğru yahut namazdan yarım saat sonra gün ağrırken 1 bardak suya veya 7 bardak suya (1 bardağa okunursa yine 7 bardağa) bölmek iyi olacaktır. Yine sabah vakti 7 gün boyunca devam edilirse büyüden korunulmuş olur; [Hut suresi 1-5 arası], [Mearic suresi 1.ayet], [Taha suresi 38.ayet], [Yunus suresi 78-83 arası], [Bakara suresi 18-21 arası], [Bakara suresi son 2 ayet Amenerresulu], [3 tane Ayet el Kürsi]

Cin, Sihir ve Büyüden Korunma Duaları:

[Hut suresi 1-5 arası], [Mearic suresi 1.ayet], [Taha suresi 38.ayet], [Yunus suresi 78-83 arası], [Bakara suresi 18-21 arası], [Bakara suresi son 2 ayet Amenerresulu], [3 tane Ayetel Kürsi], [Cin Suresi 1’den 13’e kadar], [Rahman suresi 1’den 4’e kadar], [Beyyine suresi 1’den 4’e kadar] Bu saydıklarımıza ilave olarak 101 kere de “la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim” okunur içilirse hem sihirden hemde cin etkisinden Allah’ın izniyle korunulmuş olur.

Nazardan Korunma Duaları:

Nazar için 1 bardak suya 3 Ayetel Kürsi, 1 Felak suresi, 1 Nas suresi, Kalem 51-52 ayetleri ve Zümer suresi 1-5 arası okunur ve içilirse nazar için bire birdir. Sabah veya akşam okunabilir günün her saati okunması mümkündür.