Çanta Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir çanta için kredi alan, sağda solda – şaka değil – dilenen ve aç gezen hatun kişisi olduğunu görünce; “bu çanta fetişi” ne ola ki sorusunu kendime sordum ve bir erkek olarak tatmin edici bir yanıt alamadım. Markaları ezberlemek, fotoğrafları saklayıp nemli gözlerle hislenmek filan ergen işler gibi gözükse de kazık kadar kadınların dahi titremeden yaptığı günlük aktivitelerden.

Üstelik bir tane alalım kenara koyalım sadeliğinde de ilerlemiyor işler. Şimdi alıyorsun bir adet, hop seneye başka, şak başka bir bavul (!) çıkıvermiş piyasaya.. İşi gücü bırakıp çanta takip edecek hale geldik! Bunun için kumbara oluşturup sakin sakin para biriktirenler piramidin en altında yer alıyor. Ki bana göre bunlar bile üzerinde akademik makale yazılmaya değer kişiler. Neyse saygı duyalım ve geçelim.

Yerde izmarit aradığı günleri unutup Yana yakıla tasarım çanta edinmek isteyen kişiler için bazı sorular soralım belki bir iç hesaplaşma yaratabilir miyiz diye sorarak:

Çanta

Misal; Instagram’da, bilmemkimin kolunda ya da bir moda dergisinde gördüğün için mi istiyorsun? İnsanlık tarihiyle yaşıt bu soruyu size de soralım: “Bu çanta tarzına, zevkine uygun mu, ihtiyacın olduğu için mi alıyorsun?” Borç, harç ya da kredi alacak kadar düştün mü? Allah esirgesin beyin loblarına zeval gelirse, psikolojin bozulursa halin nice olur. Muhasebesini yaptın mı? Herkeste var bende de olsun diyenlerdenseniz en yakın yardan kendinizi aşağı atmanızı öneriyoruz. Şaka bir yana; “eşek gibi çalışan aslan gibi yaşasın” tezinde bir insan olduğumdan, bu tip slip’leri eleştirmiyorum. Paşa gönlünüz nasıl isterse öyle yaşar – alırsınız arkadaşlar. 5-6 kullanacağınız bir çantaya 5-6 bin lira verebilirsiniz elbet! Ha para bulamıyorsanız böbrek satın diyeceğim ama Hindistan piyasayı çok düşürdü. Bir iki bin dolar sanırım sizi kezmez. Şaka şaka aman bu da şaka – toplaşmayın etrafımda!

Erkek olmak ne kolay gençler! Zombi gibi geziyorum ortada aynı kot aynı t-shirt! Üç günlük dünyada size de bunu öneriyorum. Tüketim toplum vs diyerek vücut ısınızı yükseltebilirim ve ayrı denizlere yelken açabilirim kalsın şimdilik. O da başka bir risalede inşallah.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir