Çetin Emeç Hakkında Bilinmeyenler

DP kurucularından vekil Selim Ragıp Emeç’in 1935, İstanbul doğumlu oğludur. Galatasaray Lisesi’ni ve ardından İstanbul Hukuk Fakültesini bitirdi. 1952’de babası Ragıp Emeç’in Son Posta gazetesinde orta okul yıllarında yazı hayatına başladı. Hayat ve Ses dergilerinde yazı işleri müdürlüğü yaptıktan sonra 1972’de Hürriyet’e geçti. Hürgün’ün Genel Yönetmenliğini yaptığı sırada, Hürriyet genel yayın müdürlüğü görevine getirilen Emeç, 1984-85 senelerinde de genel yayın yönetmeni göreviyle Milliyet’e geçti. 1986 senesinde genel koordinatör olarak Hürriyet’e döndü.

Çetin Emeç

Çetin Emeç Hakkında Bilinmeyenler

Tarihler 7 Mart 1990’u gösterdiğinde, gazeteye gitmek üzere Suadiye’deki evinden ayrıldığı anda görevli şoförü Sinan Ercan’la beraber öldürüldü. O esnada 38 yıllık gazetecilik yapan ve 55 yaşında öldürülen Emeç, Hürriyet Gazetesi yönetim kurulu üyesi ve yazarıydı. Saldırı o ana kadar adı ilk kez duyulan  “Türk-İslam Komandoları Birliği” adlı örgüt üstlendi. Olayın Suriye ve İran Gizli Servisiyle de alakalı olduğu düşünülmektedir. Militanlar usta gazetecinin evinin tam karşısında bir yer de kiralamıştı. Bir kaç spor tesisine, yola, vs’ye adı verilmiş ve ne yazık ki neden öldüğü – kimin öldürdüğü konuları aydınlatılamamıştır.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir