Cinler Gelecekten Haber Verebilir mi?

Bu husus özellikle son zamanlarda sık gündeme geliyor. Sorunuzun cevabını verelim: Cinler gelecekten haber veremez, bir kere bunun kesinlikle unutulmaması şarttır. Gelecek anlamında dile getirdiğimiz kelime gayb, his ve bilgimiz ile idrak edemediğimiz ve edinemediğimiz gizli hususlardır. Kimi şarlatan falcı, tarotçu veya astrologlar, gelecekten yani gaybden haber verebildiklerini iddia ederler. Bunların iddiası kesinlikle doğru değildir ve ben Müslümanım diyenin inanmaması gereken önemli bir husustur. Çünkü gaybın anahtarı Allah’ın himayesindedir. Tarotçu ve Astrologlara inanmamak gerekir. Falcıların bilebildiği tek şey, birazdan cebinizdeki üç-beş kuruş paranın ceplerine gireceğidir.

İman etmiş, Müslüman cinlerle irtibat halindeki bir kişinin eğer ehli sünnet şuur ve maneviyatı tam ise onun Müslüman cinlerle yaptığı istişareye bir nebze güvenilebilir. Ama bu istişare gelecekten haber verme manası taşımaz. Bir cin, geçmişte yaşanmış bir olayı bilebilir, kaybı bulabilir. Tüm bunlar geleceğe ait veriler değildir malumunuz.

Cinler, olma şartları gerçekleşmiş bir konu üzerinde tahmin yürütebilirler. Büyük bir tepede oturduğumuzu ve rayları tam olarak görebildiğimizi düşünelim. O esnada aynı raydan faydalanan iki tren olduğunu, tepedeki görebiliyor lakin aynı raydan istifade eden makinistler olayın farkında değiller. Kaza, kendi raylarına geçmezlerse kaçınılmaz!

Çıplak gözle bu durumu gören bizler, trenlerin kısa süre içinde kaza yapabileceğini haber veriyorsa, bu husus gayba ve dolayısıyla gelecekten haberdar etmeye, yani bir anlamda falcılığa girmez. Şartları gerçekleşmiş bir olayın bir sonraki aşamasını “tahmin” etmek ise gelecekten haber vermek demek değildir. Mevla iki treni de bir anda durdurabilir, yol çökebilir, yıldırım düşebilir.. Özetle geleceği sadece Allah Zülcelal bilebilir. Cinlerin on lafının sekizi yalandır genel düşüncesinden hareketle bu hususlara da çok irtibat etmemek gerekir.

Bu arada son bir notum var; 9og.org olarak çevrimiçi anketlerden para kazanıyoruz. YSENSE ile oturduğun yerden para kazanabilirsin. Tek yapman gereken anketleri tamamlamak ve 50 dolar olmasını beklemek! Aklına takılan sorular için iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsin. Merak etme son derece güvenli.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir