Cinler Hakkında Hiç Duymadığınız Bilgiler

Cinler; mezarlık, hamam, pis yerler, ahır ve çöplükler, ıssız yerler, duvar delikleri ve ağaç kovuklarını sever. Buralarda yaşarlar. Metruk evleri de tercih ederler. İnsan artıklarını yiyen cinlerin gıdaları besmelesiz yenen yemeklerdir. Ayrıca tezek ve kemikler de onların yiyecekleridir. Cinlerin insanlar gibi sosyal hayatları bulunur. Sahabe zamanından günümüze kadar yaşayan cinler vardır. 1000, 1500 sene ömürleri olabilir.

Evlenip, çoluk çocuk sahibi olurlar, ölürler. Ticari kaygıları bulunmaz. Artıklarla beslendikleri için çalışma gibi bir durumları yoktur. Onların da canını Azrail (AS) alır. Bizlerle birlikte cennet veya cehenneme gireceklerdir.

Peygamber Efendimiz (SAV) buyurdular ki; ” Bana Nusaybinli cinlerden bir grup geldi, iyi cinlerdi. Benden yiyecek istediler, bende Allah’a dua ettim. Rastladıkları kemik ve tezekler onların yiyecekleri olsun.” Yine Hz. Peygamber (SAV) buyuruyor ki; ” Tezek ve kemikle taharet almayın. Çünkü onlar cin kardeşlerinizin azığıdır.”

Üreyip çoğalabilen cinler; seminerleri, konferansları, düğünleri, şenlikleri ve toplantıları olan varlıklardır. Yeyip içmeleri, koku duyusuyla olur. Nefsani beslenirler. Paraları kuru soğan ve sarımsak kabuğudur. Bunların kesinlikle yakılmaması tavsiye edilir. Aksi halde cinlerin hışmına uğranabileceğine inanılır. Kafir cinler Yasin’i, ezanı ve tekbiri hiç sevmez. Duydukları anda titrerler. Namaz anını hiç sevmezler, secde anında çok azap çekerler, çırpınırlar. Kur’an okunan evleri hiç sevmezler.

Kuran’da cinler ve cinler hakkında hadisler:

“Ben cinleri ve insanları ancak bana ibadet etsinler diye yarattım.” – Zariyat 56
“Faiz yiyenler (kabirlerinden) tıpkı şeytanın çarptığı kimsenin kalkışı gibi kalkarlar!..” – Bakara 275

Cabir bin Abdullah (RA) bizlere şöyle aktardı: “Rasulullah (SAV): ‘Yiyecek içecek kaplarının üzerlerini örtünüz! Su kırbalarının ağızlarını bağlayınız! Kapıları arkalarından kapayınız! Yatsı vakti sırasında çocuklarınızı dışarıda hareketten men edip eve toplayınız! Çünkü o zaman cinlerin yayılması ve bir şeyi süratle alıp kapmaları vardır. Uyku sırasında kandilleri söndürünüz! Çünkü fasıkçık yani fare, bazen yanan fitili çeker de ev halkını yakar!’ buyurdu.”

Rasulullah (SAV) bizlere şöyle buyurur: “Cinin gözleri ile Âdemoğullarının avret yerleri arasındaki perde, Âdemoğullarından birinin tuvalete girdiği vakit, Bismillah demesidir!”

cinler

Beden dışında cin olduğu nasıl fark edilir:

Rüyalarda kendilerini göstererek kişiyi alıştırırlar ve çok sabırlıdırlar. Kedi, köpek ve yılan olarak görülürler. Uykuda yılan sokuyorsa uyanınca soktuğu yerde kişi acı hissedebilir. Yerde fare gibi koşuşan siyah karaltılar, karanlıktan korkma, arkadan takip edilme gözetlenme hisleri varsa, namazlarda arkada biri varmış hisleri, kafir cinler tarafından gözetlenmeye işarettir. Zaman kollayıp vücuda girmenin yollarını arıyorlardır. Devamlı zaman kollarlar. Üzgün ve ümitsiz zamanlarda “fırsat bu fırsattır” deyip saldırırlar. Sabırlıdır ve hiç vazgeçmezler.

Başka rivayetlere göre pişmiş pilav kokusuna bayılırlar. Ayrıca kemik artığı et kokusu sevdikleri kokulardır. Kim sofraya oturduğunda “Besmele” çekmezse yemeğini kafir cinlerle paylaşır. Peygamberimiz (SAV): “Özellikle et yemeği yediğiniz zaman ellerinizi mutlaka yıkayın, yoksa yağlı elleri yalarlar.” buyurmuşlardır. Sigara dumanını çok severler. Kafir cinler: kan, irin, hayvan pisliği kokularını çok sever. Sabahları zor uyanan, namazlarda ve abdest sırasında akla hayale gelmeyen sıkıntılar vesveseler yaşayan, eşiyle şiddetli geçimsizliği olan, eşinin yüzünü bir anda değişik gören; gözleri kan çanağı gibi kırmızı, sol kolunda uyuşmalar yaşayan kişilerde Cin etkisinin olabileceği düşünülür.

Yazılanlara ilave olarak gece geç vakitlerde yorgun uyanan; banyoda, tuvalette uzun süre kalan, ani sinirlenmeler yaşayan, yatakta sık dönen, uykuda diş gıcırdatan, eşine karşı sebepsiz soğuk, bir anda kendini kaybeden, kramp şeklinde ağrılar yaşayan, ani uyku bastıran, iki ayrı insan gibi farklı kişilikler sergileyenlerin de bedeninde cin olabileceğine inanılır.

  • Kainat cinlerle doludur. Boş yer yoktur, özellikle güneş battıktan sonra şeytan, kafir ve cinler cirit atarlar.
  • Çocukların akşam ve yatsı namazlarından sonra dışarıya çıkmaması tavsiye edilir.
  • Kan ter içinde uyanan, yorgun ve bitkin kişilerin cinler aleminden birisi ile evli olabileceğine inanılır.
  • Bir Cin, bizim alemden bir erkek ile evliyse o erkeğin hayatı boyunca o dişi cinden kurtulması imkansızdır.
  • O kişiye her türlü kötülüğü yaparlar, dünyasını karartırlar.
  • Cinler video ile görüntülenebilir ve kaydedilebilir tezine rağmen bunu ispatlar bir yayın bulunmamaktadır.
  • Eğer Rahmani iseniz, karşıdaki insanın gözlerinin içine bakın. Cinli kişi bu bakıştan şiddetli rahatsız olur.
  • Kasıklar, ense, diz kapak altları ve sol kol altında saklanırlar. Sağda hayır amellerimizi yazan melek bulunur.
  • Cinler alemi hakkında bilgi edinmek isteyenlerin bu heveslerinden vazgeçmesi önerilir.

cinler

Nerelerde yaşarlar, hangi mekanları severler:

Pis insanlara ve pis insanların kokularına bayılırlar. Peygamberimiz (SAV): “Her kim evine girerken ‘Bismillah’ demezse bilsin ki evine iblisle birlikte girer.” buyurmuştur. Kim yatağa besmelesiz girerse onunla birlikte yatarlar. Onlar da şöyle der: “Hem barınacak yer buldum, hem doyacak sofra buldum, hem de yatacak yatak buldum”. Her işin başı besmeledir. Evlerde en çok banyo ve tuvaletleri severler. Tuvalete girince özellikle Allah’ı hatırlatırlar. Mümin cinler camileri, mümin evleri severler. Evlerde mümin cinlerin bulunması iyidir. Çünkü onlar zülmanilere karşı koruma görevi yaparlar. Hamam, çöplük ve ağaç dipleri en çok barındıkları yerlerdir. Kainatın her tarafı onlarla doludur, tüm evler onların mekanı olabilir. Müslüman kişilerin evinde Müslüman cinler vardır. Kafir kişilerin evinde kafir cinler olabilir. Nusaybin cinleri çok meşhurdur. İlk defa da Müslüman olanlar Kabe cinleridir.

Yatağa yatınca 21 Besmele çekilir, 3 Fatiha, 3 İhlâs, 3 Felâk, 3 Nas, 3 Ayet-el Kürsi okunur. Ve 21 Besmele ile kapatılır. O zaman ona ne bir cin, ne bir karabasan yaklaşamaz. Bu bir zırhtır. Sabaha kadar sizi korur.

cinler

Cinler kimlere musallat olurlar:

Özellikle Allahsız Komünist ateist takımıyla uğraşmazlar; ama kişi Allah yoluna girerse onu fazlasıyla rahatsız ederler. Korkak, mutsuz, ümitsiz kişilerin zayıf anlarını kolaylayıp bedene girere, sözk onusu bedeni kendi bedenleri gibi kullanırlar.

Cinler nelerden hiç hoşlanmazlar:

Kâfir cinler; tekbir, ezan ve Yasin suresini özellikle namaz- ibadet anlarını hiç sevmezler. Duydukları titremeye başlarlar. Kişi secdedeyken çok azap çeker çırpınırlar. Kur’ân okunan evleri de “rahmaniler geldiği için” hiç sevmezler. Rahmânilerin olduğu yerde zülmanîler kalamazlar. Allah sohbetine, zikir derslerine hiç dayanamaz ve hemen o mekandan kaçarlar. Fincanla cin çağırma gibi saçmalıklardan da hiç hoşlanmazlar.

cinler

En çok neden korkarlar:

Kafir cinler ihlaslı ehli sünnet bir Müslümandan korktukları kadar hiçbir şeyden korkmazlar. Allah’ın evliya ve ulemalarını hiç sevmez, onlardan da çok korkarlar. Cinler hakkında bilgi arayan bir Müslümanın bu konuları bilmesi menfaati icabıdır.

Cinleri en kahreden şey nedir:

Allah’ın rahmetini kaybettikleri için “Allah seni kahretsin” kelimesini hiç sevmezler. Ama bunu Adem (A.S)’ın. zürriyetinden duymak fazlasıyla ağırlarına gider ve bu durum onları kahreder.

cin

Cinlerden korunma yolu nelerdir:

Her zaman abdestli dolaşmak ve her zaman “Besmele” çekmeyi alışkanlık haline getirmemiz lâzımdır. Faziletli zikirlere devam etmek, 5 vakit namaz kılmak, zekatı hakkıyla vermek ve akrabalara yardım etmek korunmanın farklı yollarıdır.

Kafir cinler kimlere yaklaşırlar:

İhlâslı inançlı olmayanlara, iman tazelemeyenlere, üzüntülü kişilere, kendini koyveren ve çok şiddetli üzüntüsü olanlara, şiddetli kaygıları olanlara, hayattan ümidini kesmiş yaşamak istemeyenlere, yalnız yaşayan kişilere bir anda yapışırlar. Açığı buldukları zaman vakit kaybetmeden insan bedenine girerler. Buna havas ilminde “harici girme” denir.

Cinler alemindekilerle evli olanlar var mıdır, Cinlerle evlilik mümkün müdür?

Eğer bir kişi gece yarısı kan ter içinde; yorgun ve bitkin uykusundan uyanıyorsa o insanın cinler âleminden birisi ile evli olduğuna inanılır. Eğer cinler aleminden bir kadın insanlık âlemden bir erkek ile evli ve durumunu da kabul etmişse o erkeğin hayatı müddetince o cinden kurtulması imkansızıdır. O kişiye her türlü kötülüğü yapar kendisi ve ailesinin dünyasını karartırlar.

cinler

Cinler insan vücudunda nerelerde saklanırlar:

En çok kasıklarda saklandıkları bilinir; ense bölgesi, diz kapağı altları, sağ tarafta hayra yönelik amellerimizi yazan melek olduğu için ve o bölgeye giremeyecekleri için sol kol altında olduklarına inanılır. Kişiyi bazen ateşlendirir, bazen de sol kolunu uyuştururlar ve dumanla sağladıkları bir ağrıya sebep olurlar. Eğer üzerine yatmamışsanız ve farklı bir nedeni yoksa; genelde sabah kalkınca sol kolda uyuşukluk olur. Sol tarafta kalbin bulunduğu bölge necis olduğu için orayı tercih ederler.

Etrafımızda cin olduğu nasıl anlaşılır:

Sabırlıdırlar ve acele etmezler. Rüya aleminde kendilerini göstererek bir bakıma kişiyi alıştırırlar. Kedi, köpek ve yılan olarak görülebilirler. Cinler insanlara neden musallat olur sorusuna da cevap vermemiz gerekebilir. Eğer uykusunda kişiyi yılan sokuyorsa uyandığı vakitte soktuğu yerde acıyı hissedebilir. Yerde fareye benzeyen ve koşuşan siyah karaltılar görülüyorsa, karanlıktan korkuyorsa, birisinin size takip ettiği korkusu varsa, gözetleniyor hissine kapılıyorsanız, namazda arkada birisi varmış gibi hissediyorsa kâfir cinler tarafından gözetleniyoruz demektir. Zaman kolluyor uygun bir anda vücuda girmenin yollarını arıyorlardır. Devamlı uygun zamanı kollarlar. Üzgün ve ümitsiz anlarında saldırırlar. Çok sabırlıdır ve asla vazgeçmezler. Cinler hakkında ilginç bilgiler arayan, bu tip kitaplara ve filmlere meraklı kişilerin etki sahalarında olabileceği iddia edilir.

Herkes cin çıkarma işi yapabilir mi:

Eğer bir mürşidiniz ve cin dünyasından haber alacak bir merkeziniz yoksa maneviyatınız güçlü değilse cin çıkarma denemeleri başınıza büyük belalar açar. Bu işlere kalkışanların başına türlü belalar geldiği bilinmektedir. Bunların içinde en tehlikelileri ifrittir ve çok kuvvetlidir. Mücadele çok zordur. Genelde ya bir başkasını öldürtmeye çalışır ya da intihara sürüklerler. Bu konuda hiç durmadan ilham vericidirler.

Gece yatakta cinlerden korunmak için neler yapılabilir?

Yastığa başımızı koyup sağ tarafımıza uzandığımızda öncelikle 21 Besmele çekilir, 3 kez; Fatiha, İhlas, Felak ve Ayet-el Kürsi okunur. Ve 21 Besmele ile kapatılır. Salavat ihmal edilmemelidir. O zaman kişiye ne bir cin, ne de karabasan yaklaşamaz. Bu sabaha kadar sizi koruyacak bir zırhtır.

Her insanın bir cini var mıdır:

Bu soruya “evet” yanıtını verebiliriz ve her insanın içinde bir cin vardır. Şeytan, zülmâni, iblis, cin dediğimiz 4 ismi olan şey herkeste vardır. Sahabe Peygamber Efendimize (SAV): “Ya Resulullah sende de var mıdır?” diye sorduğunda, “Vallâhi vardır; ama o bana teslim oldu.” buyurmuştur. Bir zülmanî, bir Rahmani herkeste vardır. Kişi ne zaman yüce mevlanın hoşuna gidecek bir iş yapsa, ibadetini yapsa veya namaz kılsa anında devreye girerek caydırmaya çalışır. Kötü cinlere karşı görev yapan Rahmâniler vardır. Kainat onlarla dolu haldedir. Boş hiçbir yer yoktur, özellikle güneş battıktan sonra kafir cinler ve şeytanlar cirit atarlar. Havasçılar, “Çocuklarınızı akşam namazından seher vaktine kadar kesinlikle sokağa çıkarmayın” derler.

Kafir cinlerin mekanlara girmemesi için nelere dikkat edilmelidir?

Evlerimizin mekanlarımızın maddi ve manevi temizliğine çok dikkat edilmesi lazımdır. Sürekli olarak Kur’an okunacak, zikir yapılacak bunu da evimiz duyacaktır. Mümkünse gül-suyu evin her tarafına sıkılmalıdır. Bu kokuya dayanamayarak kaçarlar. Tuvalet ve banyolarda olabildiğince az bulunmak lazımdır. Orada da insanı oyalar, gusül aldım mı almadım mı diye evhamlandırırlar. Hiç bir şey yapamazlarsa vesvese ile insanı melankoliye sürüklerler.

Cinlerin ömürleri ne kadardır, cinler nasıl ölürler?

Evlenip çocuk sahibi olabilirler. Ömürlerinin çok uzun olduğu bilinir. Para kazanma ve ticari endişeleri yoktur. Sahâbe zamanından günümüze kadar yaşayan cinlerin olduğu söylesen de bu son cinlerin öldüğü de iddia edilir. 1500 sene ömürleri olabilir. Soğan sarımsak kabuğu gibi insan artıkları ile beslendikleri için çalışmaya ihtiyaç duymazlar. Eğlenceyi sever, düğün dernek yapar, toplantılar verirler. Bestekardırlar. Canlarını Azrail (A.S). alır. Bizlerle birlikte cennet veya cehenneme gireceklerdir.

Cinler hakkında korkutucu bilgiler paylaştık ancak son kez ve bir kez daha ifade etmek isteriz ki cin çarpması ve benzer hadiseler kişinin milyonda bir başa gelebilecek olaylardandır. Kendinizi nasıl savunacağınızı bildiğiniz takdirde korkmanıza gerek yoktur.