Cinlerden Korunmak için Yapılması Gerekenler

İnsanı cinlerin şerrinden korumak için yapılması gerekenler vardır. Allah’ın Resulü peygamber efendimiz (SAV) bizlere şöyle buyurmaktadır: Her kim, Bakara suresinin sonundan iki ayet okursa o gece ona onlar kafi gelir. Bunların dışında; yüz kere, “La ilahe illellahu vahdehu la şerikelehu, lehülmülkü ve lehülhamdu ve hüve ala külli şey’in kadir” zikrine devam etmek faydalıdır.

  1. Cinlerden korunmak için dua olan Nas ve Felak surelerini okumak.
  2. Abdestli bir şekilde bol bol Ayetel-Kursi‘yi okumak.
  3. Ayetel-Kürsi ile birlikte Hamim El-Mü’min suresini (ileyhilmasir)’a kadar okumak.
  4. Allah’a ibadet edip ona hiçbir şeyi eş koşmamak.
  5. Namazları aksatmamak, sürekli abdestli olmak.
  6. Euzü Besmele ile Fatiha suresini okumak.
  7. Bir mekana girerken besmele çekmek.
  8. Günde 500 kere (La havle vela kuvvete illa billah) okumalı!
  9. Mümkün mertebe az çok demeden sadaka verilmeli.
  10. Tadili erkana ve abdeste dikkat edilmeli.

Unutmamalıyız ki Allah’a yakın olan şeytana uzak olur. Aşırı öfkeli haller, aşırı korku, nefsani isteklere aşırı düşkünlük ve aşırı gaflet cinleri insanlara çekmektedir. Euzu besmele ile beraber; Fatiha, Nas, Felak, Ayet El Kürsi dualarına ek olarak, Bakara suresinin son beş ayeti, Mümin suresinin başından masiir kısmına kadar okunmalıdır. Sabah kalkar kalkmaz, akşam yatmadan önce ve yatağa girince, eve girip çıkarken, yemeğe başlamadan önce; yemeği yerken ve bitirince, helaya girip çıkarken… devamlı dua ile olup Cenâb-ı Hak ile irtibatımızı güçlendirmeliyiz.

Şeytanlardan veya kötü cinlerden korunmanın birinci ve en sağlam yolu Kuran ve sünnetten ayrılmamaktır. Tevbe ve istiğfara devam etmek son derece önemlidir. Allah’ın izniyle bu reçeteyle başarı kesindir.