Cinlerle Evlenenlerin Başına Neler Gelir?

İnsan ve cinler arasında evlilik mümkün değildir. Bu gibi rivayetler,“rızaya ve nikah akdine” dayanan birleşmeler olmayıp, sahiplenme ve tecavüz mahiyetinde değerlendirilir. Tecavüzün ve cinsi yakınlık yaşansa dahi aralarındaki  bu ilişki evliliğin meşru olduğuna delil olamaz ve mana veremez. İslam hukuku “Cinle evliyim de çocuk ondan oldu.” diyerek zinaya kılıf aranacağına inanır. Böyle iddialar makbul değildir çoğu şizofreni ile ilişkilendirilir kesinlikle ve kabul görmez. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de bize böyle bir nikah nakledilmemiştir.

Ulemadan bazıları cinlerin insanlarla nikahlanmasının kesin olarak yasak olduğunu Rum suresi 21. ayetle karşımıza koyar: “İçinizden kendileri ile huzura kavuşacağınız eşler yaratıp aranızda muhabbet ve rahmet var etmesi O’nun varlığının belgelerindendir.”

cinlerle evlenilir mi?

Biyolojik olarak bir araya gelerek birleşmek, izdivaç etmek imkansızdır. Cinler ancak his ve heves verebilir. İnsana musallat olarak böylesine hayaller gösteren cin, kendi alemindeki çocuklarını o insandan oldu diye kişiye telkin ederse, bu kişi de cinlerden çocuğu olduğunu savunacaktır. Halbuki maddi alemde böyle bir şey söz konusu dahi olamaz.

Peygamber efendimizin (SAV) cinlerle evliliği yasaklaması, İslam alimlerinin “Cinlerle insanlar arasında nikahlanmak câiz değildir.” şeklindeki fetvaları, Tabiinden bazı kimselerin bu durumu hoş görmemesi esasen böyle bir şeyin mümkün olabileceğini de gösterir. Zira mümkün olmayan bir şeyin adem-i meşruiyetine ya da cevazına hükmedilemeyecektir.

Cinlerle Evlenenlerin Başına Neler Gelir? başlıklı bu yazımızda sizlere; cinlerle evlilik nasıl anlaşılır, cinlerle evlilik yapanlar, cinlerle evlilik hikayeleri, rüyada cinden hamile kalmak, aşık cin rukyesi, bebekler cinleri görür mü, cin sahiplenmesi belirtileri, erkek cin kadına aşık olursa, ifrit aşık olursa, aşık cin tedavisi, cinlerle evlilik nasıl bozulur, musallat tedavisi, mürre kimdir, cinlerden, hamile kaldığını nasıl anlarsın, cinlerle evlilik belirtileri, cinlerle ilişki nasıl kurulur, el-amluk ne demek, insanların cinlerle ilişkisi, dişi cin çağırma duası, dişi cin isimleri, cinden çocuğu olan kadın, leannan sidhe, cinden hamile kalma belirtileri, annesi insan babası cin olan bebek, cinle evli olduğunu nasıl anlarsın, cinler hamile kalmayı engeller mi ve cinler insanlarla cinsel ilişkiye girer mi arama sonuçlarıyla alakalı bilgi verebilecek içerikleri derlemeye çalıştık umarız beğenir ve yorumlarınızı paylaşırsınız.