Cüneyt Arkın Hakkında Bilinmeyenler

Nüfustaki ismi Fahrettin Cüreklibatır olan 8 Eylül 1937 Eskişehir doğumlu usta oyuncu Cüneyt Arkın aslen Nogay’dır. Lise öğrenimini Eskişehir Atatürk Lisesinde tamamladı, 1961 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. Eskişehir’de, yedek subaylık yaparken, Göksel Arsoy’un başrol oynadığı 1963 yapımı Şafak Bekçileri filmi çekimleri esnasında Halit Refiğ’in dikkatini çeker. Askerliğini tamamladıktan sonra Adana ve civarında bir süre hekimlik yaptı. 1963’te Artist dergisinin açtığı yarışmada birincilik kazandı.

Bir süre kendisine iş arayan Cüneyt Arkın, 1963’te Halit Refiğ’in teklifi sonrası sinema oyunculuğuna adım attı ve 2 sene içinde en az 30 film için kamera karşısına geçti. Bilinen toplam 289 filmi vardır.

Cüneyt Arkın

Cüneyt Arkın Hakkında Bilinmeyenler

İstanbul’a gelen Medrano Sirki’nde altı ay süreyle akrobasi eğitimi de almıştır. Malkoçoğlu karakteri kendisine lakap olarak atfedilmiştir. Cüneyt Arkın, at binmede ve karatede uzmandır. Karate, polisiye ve tarihsel sinema filmlerinin unutulmaz oyuncusudur. Arkın bir dönem alkolizm tedavisi de görür. 1976-99 Altın Portakal Film Festivalinde ödülleri vardır. İki kez evlenmiştir. 2009 yılında omurgasındaki sinir sıkışmasından hastanede gördüğü tedavi sırasında hakkında çıkan “öldü” dedikoduları ailesini ve sevenlerini oldukça üzdü.

Cüneyt Arkın Hakkında Bilinmeyenler başlıklı bu yazımızda sizlere; cüneyt arkın öldümü, cüneyt arkın ne doktoru, cüneyt arkın ölüm tarihi, cüneyt arkın kimdir, cüneyt arkın kızı, cüneyt arkın hayatı, cüneyt arkın öldümü 2018, cüneyt arkın kaç yaşında arama sonuçlarıyla alakalı bilgiler vermeye gayret ettik umarım beğenirsiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir