Daltonlar Hakkında Hiç Duymadığınız Bilgiler

Red Kit ile amansız bir mücadele içine giren çıkık çeneli Daltonlar (Dalton Kardeşler), Red Kit adlı ünlü çizgi roman dizisinin kurgu karakterleridir. Fiziksel olarak birbirine neredeyse tıpatıp benzeyen bu dört kardeş, boy uzunlukları ve zekaları ile birbirinden ayrılır. Her ne kadar Red Kit tarafından yakalanıp cezaevine gönderilseler de, her seferinde kaçmayı başarırlar ve Red Kit ile yeni maceralar yaşarlar. Anneleri (MA Dalton), içinde eğe olan bir pasta getirerek zaman zaman onları kurtarır.

En uzun boylu ve en genç Dalton olan Avarel, Joe’ya genellikle “Tanrı aşkına Joe” der. Yemek takıntılıdır ve sürekli, “Ne zaman yiyeceğiz” diyerek Joe’yu kızdırır. İyi huylu ve çoğu zaman aptal kahraman Averel, Red Kit’in peşinde koşan aptal köpek Rin Tin Tin’i sevmektedir zira ikisinin de zeka seviyeleri hemen hemen benzerdir. Oburluğu yüzünden bazı maceralarda garip şeyler yediği de olur; tüm derisi ve kılları ile birlikte koca bir öküz, sabunlar ve cenaze levazımatçısının giysileri ve şapkası gibi. Avarel o kadar aptal tasvir edilir ki üzerine konan ödül 4 dolara kadar düşecektir. Çoğu zaman Avarel’in hataları ve saflığı sonucu yakalanırlar.

Daltonlar ve Red Kid

Joe Dalton, Dalton kardeşlerin en ufak tefek ancak en sinirli ve kabiliyetli olanıdır. Kızınca önce Avarel’in boynuna sonrasında da hemen silaha sarılır. Red Kit ve Rin Tin Tin’den nefret eder. Bir çok macerada hapisten kaçmaması için Rin Tin Tin’e zincirlenir. İyi bir nişancı olmasına rağmen Red Kit’ten daha iyi değildir ve her seferinde yakalanır. Bazen de elinden vurulur. Avarel veya Red Kit (Lucky Luke) tarafından sinirlendiğinde William ve Jack tarafından sakinleştirilmeye çalışılır.

Ortanca kardeşler Jack ve William Dalton, Avarel ve Joe’ya göre daha sade kişiliklere sahiptirler ve dizide çok öne çıkmazlar, kolayca birbirine karıştırılabilirler. Sık sık Averel’e saldıran Joe’yu sakinleştirmeye çalışırlar. Başlangıçta, William kılık değiştirme uzmanı, Jack ise silah meraklısı olarak tasvir edilse de, serinin devamında karakterlerin bu özellikleri öne çıkmaz. Önceleri William, Jack’ten küçük olduğu halde, sonraki bazı maceralarda Jack küçük kardeş, William büyük kardeş olarak gösterilmiştir. Bazı hikayelerinde bu iki kardeşten küçük olan, kolayca sarhoş olan bir tip olarak betimlenmiştir.

Red Kit’in şu an bildiğimiz mizahi versiyonundan önceki maceralarından birinde, bildiğimiz Daltonların kuzenleri olan ilk Dalton çetesi de görülmüştür lakin gerçek hayattaki ‘gerçek’ Dalton çetesinden esinlenen bu ilk kahramanlar, macera sonunda Red Kit’in de dahil olduğu bir operasyonda ölürler. Bizim şimdi bildiğimiz Red Kit’teki Daltonlar, ilk kez “Daltonların Yeğenleri” adlı bir macerada ortaya çıkacaktır. Gerçekten de Western döneminde bazıları “Dalton” adlı ailenin üyelerinden, bir kısmı da işbirlikçilerinden oluşan bir çete varmış. Önceden haber alınan bir soygunda pusuya düşürülerek ve çoğu ölerek bu çete ortadan kalkar. Bahsi geçen macera da bu olaydan esinlenmiştir.

Daltonlar Hakkında Hiç Duymadığınız Bilgiler başlıklı bu yazımızda sizlere; daltonlar gerçek, daltonlar isimleri, daltonlar filmi, daltonlar izle, daltonlar joe, daltonlar red kit, daltonlar çetesi ve daltonlar avarel arama sonuçları ile alakalı bilgiler sunmaya çalıştık, umarım beğendiniz.