Dan Bilzerian Hakkında Bilinmeyenler

Dan Bilzerian Kimdir? – 7 Aralık 1980’de ABD Florida’da doğan Ermeni Dan Bilzerian; Sosyal paylaşım ağı Instagram’daki “lüks rezilliklerim” konulu paylaşımlarıyla tanınır; işadamı, aktör ve poker oyuncusu olarak da bilinmejte…  Florida Üniversitesi İşletme Kriminoloji bölümünde okudu. Wall Street vurguncusu kimilerine göre dolandırıcı ve silah kaçakçısı Paul Bilzerian’ın oğludur.

Açık seçik modeller, küçük odrulara yetebilecek ateşli silah ve pahalı araç koleksiyonunun kaynağı çoğu biyografi kaynağında baba Bilzerian olarak gösterilmekte. Şirket avlayan peder Bilzerian vergi kaçakçılığı suçuyla 2001’de yargılanıyor ve 1 yıl da hapis yatıyor. FBI’ın da aradığı Bilzerian ailesinin küçük oğlu; Dan’ın kardeşi Adam Bilzerian, olaydan derin etkileniyor ve “ABD bize bunu nasıl yapar?” diyerek vatandaşlığı bırakıp Saint Kitts and Nevis denen Karayipler’deki bir ada ülkesi vatandaşlığına atlıyor.

Dan Bilzerian Hakkında Bilinmeyenler

Babasının 5 milyon dolarlık devasa kefalet ücretini, kendine vakfedilmiş vakıf fonu parası ile ödeyen meşhur Dan Bilzerian, “Babam kefaleti ödediğimde yedi ay boyunca benimle konuşmadı. Onu hapisten çıkarmak için devlete 5 milyon dolar verdiğim için beni hiç affetmez” diyor.

Profesyonel poker oyuncusu Bilzerian en önemli nakit parayı, 2009 Poker World Series’de kazandı. Burada 180. sırada yer alarak 36.626 $ elde etti. Bir online poker sitesinin eş-kurucusu durumundadur. 2010 senesinde, Bluff Magazin tarafından Twitter’ın komik pokercilerinden biri olarak tanımlandı.

Dan Bilzerian

2013’ten başlayarak, Bilzerian’nın Instagram hesabında yayınlanan açık saçık görselleri medyanın ilgisini çekti. 2012’de, TheDirty.com web sitesi kurucusu Nik Richie, web adresi aracılığıyla Bilzerian’ın yaşam tarzını takip etmeye başladı. Bilzerian’nın lüks yaşamı ve kimilerine göre de uyuşturucu tutkusu nedeniyle 32 yaşından önce üç kez kalp krizi geçirdiği de anlatılır.

Dan Bilzerian Kimdir?

Kardashian vb Ermenici Dan Bilzerian, bir vakitler attığı bir tweet sonrası Türk takipçilerini oldukça kızdırmış. “Your dog smells like a Turkish whorehouse” yani bizim dilimizde; “Köpeğin, bir Türk genelevi gibi kokuyor” manasına gelen bir tweet atan Bilzerian, öfke dolu tepkiler aldıktan sonra Twitter’da kısa bir süreliğine TT bile oldu. Bizim lügatte böyle bir söz bulunmasa da, çok fazla parfümü üst üste kullanan gibi bir manaya geldiği ifade edilmekte. Sözünün “Fransız genelevi” versiyonu; ucuz farklı parfümlerin ter kokusu ile karıştığı pis ve havasız yerler için kullanıyor.

Profesyonel “baba parası” ezicisi Dan Bilzerian, bazı Hollywood yapımlarında kısa süreli gözükmek için milyon dolarlar da harcayabiliyor. ABD özel kuvvetlerinin en elit sınıfı olarak listelenen Navy Seal’den mezuniyetine günler kala atılmıştır. Ya da bir başka kaynağa göre eğitimi yetersizliği yüzünden geçememiştir. 2009’da sadece 37 bin dolar civarında para kazanabildiği pokerde de çok mühim bir kariyeri bulunmaz. Azmış bir hayat neticesinde 30’u öncesi iki kez kalp krizi geçirdiği de girişte belirtilmişti.

Dan Bilzerian Instagram Fotoğrafları

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir