Dilber Ay ve Gerçek Kimliği

Asıl adı Dilber Karakaş olan Dilber Ay, 1958, Kahramanmaraş doğumludur. Türkücü, oyuncu, sunucu ve söz yazarı olarak bilinir. Yörük ve Kürt asıllı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokul 3. sınıfa kadar Kahramanmaraş’ta okuduktan sonra Ankara’ya ve oradan da Düzce taraflarına yerleşir. Burada okula devam edemez ve 13 yaşındayken evlendirilir. İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra eşinden ayrılacaktır. Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü ile düzenlenen bir yarışmada birinci olur ve tanınmaya başlar. 60 civarında albümü mevcuttur.

dilber ay

Dilber Ay ve Gerçek Kimliği

10 yıl kaldığı Almanya Frankfurt’ta iki kez bir sene civarında hapis yatar. Bir dönem Flash TV’de yayınlanan Kadere Mahkumlar adlı programın sunuculuğunu da yapmıştır. Beynelmilel filmiyle 2007’deki 14. Altın Koza Film Festivalinde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülü almıştır. Yeşilçam’ın erotik film furyası geçirdiği dönemde adı duyulan oyuncu Dilber Ay ile isim benzerliği dışında ortak yönü yoktur. Beynelmilel dışında 5 sinema filmi daha vardır. Beynelmilel filminde söylediği Akşama Geleceğim şarkısı ile de tanınır. Bir başka bilinen bir şarkısı da Zorunda mıyım‘dır.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir