Dişleri Beyazlatma Yolları

İç kısımları; manganez, potasyum ve magnezyum gibi mineral maddeler açısından oldukça zengin olan doğal muz kabuğu maddesi, diş beyazlatmak için sıkça tercih ettiğimiz ve oldukça zararsız bir yöntemdir. Dişlerimizi fırçaladıktan sonra muz kabuğunun içini dişlerinize sürtün ve bir kaç dakika kadar bekleyin ve sonra da iyice durulayın. Az bir miktar aktif karbon ve su karışımı ile dişleri fırçalamanın beyazlatma etkisi sağlayacağı iddia ediliyor. Tabii ki ağzı karbondan tamamen temizleyene kadar iyice durulamak ve asla yutmamak şart.

Dişleri Beyazlatma Yolları

Malik asit denen bir yapıya sahip bir iki taze çileği ezerek, karbonat ile karıştırmak ve dişleri fırçalamak da kimilerine göre etkili bir yöntem. 3 ölçek su ve 1 ölçek elma sirkesini karıştırıp gargara olarak da kullanabilirsiniz. Oksijenli su ve karbonat terkibi, evde diş beyazlatma yöntemlerinin en bilinenlerinden. Macun kıvamını alana dek her iki maddeyi de karıştırın ve her zamanki gibi dişlerinizi fırçalayın. Ancak bu terkibi bir kaç gün denedikten sonra tekrar uygulamalar için 6 ay kadar bir süre beklemeniz şart. Aşındırıcı madde olan bu iki malzemenin dişlerinize zarar vermesi muhtemeldir aman dikkat edelim.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir