Doğal Bir Temizlik Malzemesi Olarak Sirke

Bir şişe sirkeyle evinizi temizlemeniz mümkün. Her hafta lavabonuza bir su bardağı sirke döküp 30 dakika bekler, sonrasında suyla durularsanız gider borusundaki kokuları giderebilirsiniz. Bire bir ölçüyle sirke ve su karışımı buzdolabını gayet güzel temizleyerek kokuları giderebilir. Sirkeyi kesme tahtanıza döküp bulaşık süngerinizle ovalarsanız oluşan kötü kokuları ve çıkmayan lekeleri çıkarabilirsiniz.

  1. Karıncaların çıkış noktalarını sirkeyle silerek karıncaları uzak tutabilirsiniz.
  2. Paslanmaz çeliklerde oluşan su lekelerini sirkeye batırılmış temiz bir bezle giderebilirsiniz.
  3. Bir çay kaşığı tuzu, bir su bardağı sirkenin içinde eritin. karışımı gümüşlerinize sürerek 15 dakika bekleyin ve durulayın. Sonrasında temiz bir bezle kurulayın.
  4. Bir parça gazeteyi bire bir ölçülerde hazırlanmış sirke ve su karışımına batırıp buzdolabında bir gece bekletin. Böylece kokulardan kurtulabilirsiniz.
  5. Cilalı parkeler dışındaki tüm yüzeyleri temizlik suyuna yalnızca sirke ekleyerek silebilirsiniz.

Sirke

Öte yandan, bir kabın içine yarım su bardağı sirke ve yarım su bardağı su koyarak mikrodalgada 30 saniye çalıştırılırsa temizlik yine yapılabiliyor.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir