Doğum Çantası İçinde Neler Olmalı?

Doğum öncesinin telaşlı zamanlarında unutulabilecek; “ihtiyaç listesi” aileler tarafından atlanmaması gereken bir mevzu. Gerçi mahrumiyet bölgesinde yaşamıyoruz ve çoğu hastanelerde, sayacağımız gerekenleri kolayca alabiliriz ama yine de neler gerekli neler değil bilmekte yarar var. Ne olur ne olmaz diye bir çıktı alarak evde göz önünde bulundurmak faydalı olacaktır. Önce ve ilk gerekli olan gecelik bilindiği üzere. Rahat bir gecelik listenin ilk sırasında yer almalı. Komik film karakterlerinin yer aldığı pijama ya da gecelikle bebeğinizle bir kombin oluşturabilirsiniz.

Doğum çantası ile uğraşırken fotoğraflamayı da ihmal etmeyin tabii ki. Rahatlık açısından yine önden düğmeli yedek bir takım gerekebilir onu da belirtelim. Yedekli bir emzirme sutyeni ve çamaşır takımı, her ne kadar verilse de rahat hissedeceğiniz terlik ve çoraplarınız, bahsettiğim gibi anı fotoğraflayacak sanız kişisel makyaj malzemeleriniz, kadın ve göğüs pedleri ve kremi, yine ihtimali düşünürsek göğüs pompası, pişik kremi, ufak temiz bir çarşaf, hassas meme uçlarına takılan ve “meme kalkanı” da denen gereç, hekiminiz tavsiye etmişse süt artırıcı içecek ve çaylar tabi o yorgunlukta gözünü görürse, sıkılmamanız için dergi kitap vs, müzik dinliyorsanız kulaklık ve şarj aleti, bebeğiniz için en küçüğünden hastane çıkış seti, yeni doğan badisi, yedek eldiven ve çorap, mevsimine göre penye veya polar bebek battaniyesi, alkolsüz ıslak mendil ve bebek bezi, sık emzireceksiniz ancak yine de bir biberon, alt açma bezi ve kirli torbası, bebeğimizi taşımak için portbebe… Doğum çantası dediniz ama bu valiz oldu diye düşünmeyin çoğu sizin için gerekli olacaktır.

Doğum çantası ve dikkat edilmesi gerekenler:

Tabi tüm bu saydıklarımıza ek olarak ziyaretçiler için küçük hediyeler yahut oda süsleri de düşünülebilir. Bu arada fotoğraf çekenlere flaş kullanmamasını önemle rica edin. Telefonu da bebeğin gözüne kadar yaklaştırmasınlar malum radyasyon vs.. Bu arada şimdi ve ilerde alacağınız tüm bu ürünlerin Çin malı olmadığına, plastik kalitesine vs’ye de önemli dikkat edilmeli.. Ucuz olacağını düşünerek sağlık hususunu atlamanızı önermiyoruz. Bu link üzerinden doğum çantası ve gerekli malzemeleri fiyat karşılaştırmalı olarak takip etmeniz mümkün.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir