Donald Trump Hakkında Bilinmeyenler

ABD’de 2016 seçim sonuçlarının sonunda açıklanmasının ardından ülkenin 45’inci başkanı, Cumhuriyetçi Partisi adayı emlakçı zengin Donald Trump oldu. Şimdilerde özellikle web üzerinde herkes; iş adamı, yeni siyasetçi, yönetici, yazar ve girişimci Donald Trump’ın detaylı kimliğini, biyografisini, yaşamına dair detayları ve özellikle Müslümanlar hakkındaki son sözlerini merak ediyor. Ünlü Forbes dergisi tarafından hazırlanan Dünyanın En Zengin 400 İnsanı listesinde tepelerde yer alan bu kişiyi tüm gizli yönleriyle sizler için listeledik!

Tarihler 14 Haziran 1946’u gösterdiğinde; iş adamı Frederick ve Mary MacLeod’un beş çocuğundan dördüncüsü olarak New York’ta doğan Donald John Trump, Pensilvanya’daki Wharton Institu’de İşletme eğitimi alacaktır. Sonraları Trump Organizasyonunun da başkanı olacak şimdilerin yeni ABD başkanı, kolej yıllarında babası Fred Trump’ın emlak ve inşaat firmalarında da görev alacaktır.

Donald Trump

Kariyeri süresince; otel, kumarhane, golf sahaları ve daha değerli yapı inşa eder. Trump: The ART of the Deal ve Trump: How to Get Rich vb birçok kitap kaleme almıştır. 2000 başkanlık seçimlerinde Reform Partisi adayları arasında yer bulur.  almıştır. 2004-15 yıllarında NBC televizyonunda yayınlanan ünlü TV programı The Apprentice’de bulunur.

  1. Çek güzel Melania Knuss Trump ile evlidir.
  2. Mizofobiye yani titizlik hastalığından muzdarip olduğu için kimseyle el sıkışmıyor.
  3. Hiç alkol ve sigara kullanmadı.
  4. Evde Tek Başına 2 filminde ufak bir rolü mevcut hatırlarsınız.
  5. Hollywood’daki ünlü yıldızlar geçidinde adı bulunuyor.
  6. Göçmen karşıtı bir politika yürütse de kendisi Alman göçmeni bir ailenin çocuğudur.

Seçim kampanyaları sırasında haftada 2 milyon dolar harcayacağını ifade etmiştir. Seçim sloganı olarak Make America Great Again sloganını tercih etti. Bu sözleri 1980’lerde eski ABD başkanı Reagan da seçimler sırasında kullanmıştır. Vaatlerinde; Müslümanlar, göçmenler, güvenlik ve IŞİD ile mücadele hususundaki düşünceleri ön plana çıkmıştır. Göçmenler için düşündüğü planlardan biri de ABD ile Meksika sınırına bir duvar örülmesidir.

Donald Trump Hakkında Bilinmeyenler

2016’da seçtiği ideolojisinin, radikaller, IŞİD, İran ve komünist Çin’e caydırıcı bir silah olarak görülmesi nedeniyle Nobel’e aday gösterildi. ”Ben Müslümanları seviyorum. Bence onlar harika insanlardır” dedikten sonra Müslümanların geçici olarak ABD’ye girişinin engellenmesini belirttiği sözleri büyük tepki gördü.

Trump’ın aile büyükleri Baden (Avusturya)’dan ABD’ye göçmüştü. Babası o yıllarda emlakçılık yapıyordu. Donald Trump 1960’ların başında liseyi notları ve haşarılığı yüzünden, bırakmak zorunda kaldı. Devamında askeri okulda okudu ve 1968’den sonra işletme eğitimi aldı. Küçük evlerin yapımında uzmanlaşan babasının şirketinde kimilerine göre belli bir süre ufak işlere baktı.

Donald Trump Hakkında Bilinmeyenler

Trump hayatı boyunca 3 evlilik yapar. 3 erkek 2 kız olmak üzere 5 çocuğu sahibi olur. 1977’de atlet ve manken Ivana Zelníčková ile ilk kez evlendi. Bu ilk evliliğinden Donald Trump Jr., Ivanka Trump ve Eric olmak üzere toplamda 3 çocuğu oldu. 1991’de 16 yıllık eşinden ayrıldı. 2 sene televizyoncu M.Maples ile yeniden evlendi ve aynı sene Tiffany adında kızları dünyaya geldi. 1996’da yeniden ayrılma kararı aldı. 2005’te tasarımcı ve model olan M.Knauss ile evlendi.

Bu evlilikten ise 2006’da Barron Trump adlı oğlu doğdu. Trump ilk eşinden dünyaya gelen Donald Jr., Eric ve İvanka Trump’ın iş dünyasında yer bulmasını istemiş, çocuklarının da işlerini öğrenmesi ve kendisinden sonra şirketi idaresi için onları yanına almıştır. Firmasının resmi web-sitesinde bu üç çocuk The Next Generation olarak adlandırılmaktadır.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir