Dövme Sildirme Yöntemleri

Kalıcı dövmelerimiz var, nasıl sildireceğiz diye soranlara cevap; ciltlere dost, ağrısız ve acısız “karbon peeling uygulamasıyla” geldi. Canlı ve parlak bir cilde sahip olmak isteyen kişilerin de sık başvurduğu karbon peeling tercihi; sivilce izleri, akne tedavisi, lekeler, sarkmalar ve kırışıklarda tek seansta, yaralanma ve kabuklanma görülmeden başarılı sonuçlar veriyor. Cilt kanseri geçmişi olmayan, cinsiyet ve yaş ayrımsız herkes için işlem, yazlar da dahil uygulanabilmekte. Tek yapmamız gereken, muhtemel pembeliğe karşı koruyucu bir losyon kullanmak.

Bir ila üç hafta arasında; 7-10 seans süren uygulamalarla cilt sorunlarına elveda demek mümkün. Sorunlu alanlarda terkip öncesinde uygulanacak siyah karbon madde ile cilt altına zerk edilecek lazerin kalitesi artırılmaktadır. Bilim insanları güneş lekesi tedavilerin de aynı şekilde uygulanabileceğini belirtiyor.

Yine bu teknoloji ile lazer, derimize zarar vermeden alt alanlara ve dövme boyasına ulaşır ve mevcut hücreleri vücudumuz tarafından emilebilir hale sokar. Bu belirttiğimiz tedavi ile diğer metotlara nazaran iz kalma ihtimali de oldukça azalır. Dövme geçmişi sırasında uyguladıkları boya tipine, özellik ve tekniklere göre başarı hızı da değişebiliyor. 15 seans sonrası yüksek oranda başarı alabilirsiniz. Hekimler tarafından verilen %90’lık oran gayet yeterlidir. Yeni ve profesyoneller tarafından yapılan dövme uygulamalarında başarı oranı daha düşük olup seans sayısı da buna bağlı olarak artabilmektedir. Yine belirtelim; siyah ve basit renkli dövmelerde ten rengini yakalamak ve çıkarmak-temizlemek mümkün oluyor. Anestezik krem ve soğutucu yatıştırıcılarla da ağrı önemli miktarda azalıyor. Mor, pembe ve bazı sarı tonları, ten renkleri ve beyaz tonlu dövmelerde başarı oranının düşebildiği de belirtiliyor.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir