Dursun Özbek Hakkında Bilinmeyenler

1974 senesinden bu yana otomotiv sektöründe yatırımlara sahip, Nippon ve Point Hotelleri’nin de sahibi turizmci Dursun Özbek; 1949’da Giresun’da dünyaya geldi; Galatasaray Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü mezunudur. Antalya’da ise hem işletmeci hem yatırımcı olarak Kimeros ve Mabiche otelleri mevcuttur. Dursun Özbek, 2011’de Ünal Aysal’ın yönetim kurulunda yer almasına rağmen kendi isteğiyle görevinden ayrılmıştı. Evli ve iki çocuk babasıdır. 2014 yılında Duygun Yarsuvat’ın başkanlığında Galatasaray Yönetim Kurulu’na seçilen ve Başkan yardımcılığı görevini üstlenen Dursun Özbek en güçlü aday olarak girdiği başkanlık seçiminde neredeyse rakipsiz olarak başkanlığa uzandı.

G.Saray’ın 36. başkanı olarak seçilen Özbek’in listesi şu isimlerden oluşmuştu: Cengiz Özyalçın, A. Nasuhi Sezgin, Eşref Alaçayır, Cüneyt Tanman, Can Topsakal, Fatih İşbecer, Tayfun Demir, İsmail Sarıkaya, Ural Aküzüm, Tarık Taşar. 

Galatasaray’ın, eski Ali Sami Yen’de sahip olduğu 2172 metrekarelik alana 200 odalı otel inşa edilmesini gündeme alan ve proje mimarı olan kişi olarak da biliniyor. Girişte belirttiğimiz gibi, Point Otelleri zincirinin de sahibi olan Dursun Özbek, bu alandaki tecrübe be başarısıyla, Galatasaray adına gelir getirmeye uğraşıyor. Bu projede 200 odalı, 5 yıldızlı otel inşa etmeyi düşünen Galatasaray, buraya 15 milyon dolarlık yatırım yapacak. Ve şu anda 20-25 milyon dolarlık değeri olan arsa, otel projesi bittiğinde banka ekspertiz değerlerine göre minimum 140 milyon dolarlık varlık kasaya kazandırılmış olacak. Senede 5 milyon dolar gelir elde edilecek.

Şubat 1970 doğumlu Dursun Özbek isminde bir de futbolcu vardı G.Saray’da. Tabi ki isim benzerliği. Galatasaray antrenmanında hayatını kaybedip, bugün unutulan genç futbolcudur Dursun Özbek. 9 Aralık 1986 günü Florya Metin Oktay tesislerinde henüz 16 yaşındayken kalp krizi sonucu hayatını kaybeder. Jupp Derwall’in bu olaydan çok etkilenerek “Türkiye Anıları” isimli kitabını genç oyuncuya adar.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir