Emine Ülker Tarhan Özet Biyografi

29 Kasım 1963 Mersin Tarsus doğumlu Emine Ülker Tarhan, siyasi partiler tarihimizde “parti kuran” ilk kadın hakim ve siyasetçidir. Bir süre serbest ve kamu avukatlığı yaptıktan sonra 1994’te hakimlik mesleğini seçti. Öğrenciliği sırasında; sınıf arkadaşı ve ilk erkek arkadaşı Mehmet Umur Tarhan ile 19 yaşında “kitap alışverişi vasıtasıyla” tanıştı ve evlendi; iki çocuk sahibi oldu. Yargıçlar ve Savcılar Birliği kurucu üyesi olan Tarhan, birliğin Genel Sekreterliği ve 15 Kasım 2009-11 tarihleri arasındaki başkanlık görevlerini yürüttü.

Emine Ülker Tarhan Hakkında Bilinmeyenler

12 Haziran 2011 Seçimlerinde TBMM 24. dönem Ankara Milletvekili seçildi. 2007’de “Hakaret ve Tehdit Suçları” adında; 2014 yılında ise Beni Susturabilecek Tek Şey… adlı kitapları çıkmıştır. 14 Kasım 2014’de kurucusu olduğu Anadolu Partisinin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na teslim etmiştir. Emine Ülker Tarhan; 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında TBMM Yüce Divan oylamasına “rahatsızlığını gerekçe göstererek” katılmadığı için eleştirildi. Girit göçmeni bir aileden gelmektedir.

Emine Ülker Tarhan; Rock müzik sever, Queen dinler, gençliğinde lisanslı sporcudur.

Bu arada son bir notum var; 9og.org olarak çevrimiçi anketlerden para kazanıyoruz. YSENSE ile oturduğun yerden para kazanabilirsin. Tek yapman gereken anketleri tamamlamak ve 50 dolar olmasını beklemek! Aklına takılan sorular için iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsin. Merak etme son derece güvenli.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir