En Çok Satan Akıllı Telefon Hangisi?

Çaycısından hapçısına kadar herkesin elinden düşürmediği bu cihazlar tabii tek firmanın imali değil. Tercih yapmak için birçok marka ve üretici seçeneği önümüze çıkmakta. Sokakta ve halk arasında en bilinenleri Apple ve Samsung olsa da bunlar dışında da fazlasıyla üretici bulunmakta. Özellikle; HTC, LG, Sony, Huawei ve Asus gibi markalar artık ülkemizde de takipçilere sahip. Henüz ülke pazarına girmemiş Oppo, Xiaomi, Zte gibi firmalarda pazarlarında oldukça öne çıkan firmalardır. Akıllı telefon almaya karar verirken önümüzde fazlasıyla marka alternatifi bulunduğu gibi nitelik açısından da bizleri geniş bir yelpaze karşılamakta.

İstediğiniz özelliklere ve fiyat tercihlerinize göre binlerce çeşitten istediğinizi alabilirsiniz.

2015-03-01_14-02-52

Telefona karar verirken insanımızın çoğu özellik yerine dış görünüş ve o aylardaki popülerliğine göre karar veriyor. Özelliklerine bakmadan misal sırf Apple olduğu için bu telefonları alan ve sadece popüler olma amacında olan insanlar da ne yazık ki azımsanamayacak kadar çoktur. Özelliklerine hakim biri olarak sorunlu ve karmaşık Android’ler yerine ilk sıraya yine Apple yazarım. İkinci sırada ise Windows Phone’lar olur.. Lumia’lar yani.

samsung-galxay-s6

Çin Xiaomi firması geçtiğimiz yıl akıllı telefon satışlarında birçok önemli firmayı geride bırakmış ve dünyanın dikkatini çekmiş durumda. Firma 2013’e göre yaklaşık yüzde 220 artışla 2014’te 61 milyondan fazla akıllı telefon satmış. 74,3 milyon Çin Yeni yani 12,1 milyar ABD Doları gelir elde etmişler. Xiaomi’nin 2015 yılında bu satışın düşeceği ve firmanın yükselişinin duraklayacağı düşünülmekte. 

apple-iphone-6

Pazarımızda çok satılan akıllı telefonlar listesinde ilk sırada Apple’ın iPhone 5s’i yer almakta. İkinci sırada ise Samsung’un Galaxy S5 bulunuyor. En çok satan akıllı telefonlar arasında üçüncülük de Samsung’a ait. Samsung’un S5’ten önce piyasaya çıkardığı Galaxy S4 modeli de bu sıralamaya üçüncü olarak girmiş durumda. Dördüncü sırada ise Samsung’un büyük ekranlı cihazı Samsung Note 3 bulunuyor.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir