1 Dakikada Öldüren Zehirli Yılanlar → Yılanlar Hakkında Detaylı Bilgiler ←

yılan, yılan yağı, yılan hikayesi, yılan bebek, yılan adası, yılan ne yer, türkiye’de yılanlar, yılan nedir, yılan hakkında bilgi, yılan ekşi, yılan viki, yılan wiki, en zehirli yılanlar, yılan öldürmek, yılanlar ve cinler hakkında bilgiler:

Boa, piton ya da engerek… En zehirli yılanın hangisi olduğu konusunda ilk aklınıza gelen isimler bunlarsa maalesef yanıldınız. Filmlere dizilere konu olan Kara Mamba, gördüğünüz anda yarımküre değiştirmenizi önereceğim en tehlikeli mahluk… Isırılma şanssızlığı yaşayanların 4 saat içinde – yüzlerinden yaralananların ise 15 dakika içinde ölümü kesin. Tabi bu nörotoksik zehre karşı panzehir bulamazlarsa..

yılan, yılanlar

Görsel de görebileceğiniz bu iblisin öyle yanına gidip tahrik etmeniz vs de gerekmiyor. Kara Mamba’ların yol kenarında bekleyip hareket halindeki araçlara saldırdığı görüntülerle sabit. Tek ısırığıyla 100 civarı insanı öldürebilecek yaratığın ana vatanı da Afrika. İsimlerini zeytin yeşili renginden değil – ağızlarındaki siyah renkten alıyor…

4,5 metreye kadar boylarıyla kendini tehlikede hissettiği zaman 1.5 metreye kadar saldırabiliyor. Saatte 20 km’ye ulaşan hızıyla karada yaşayan en hızlı ve bu tehlikeli hayvan Türkiye’de bulunmaz ya; Afrika’ya gidip dağda bayırda dolaşacak doğa dostlarına bir tavsiyemiz daha var. Bu yılandan etrafınızda iki tane olabilir zira genellikle eşleriyle yaşıyorlar.. 

Kill Bill’de Uma Thurman’ın canlandırdığı karakterin takma adı olduğunu hatırlarsınız. Aklımda kalan bir replik şöyleydi: “Afrika’da bir söz vardır, ormanda sizi bir fil öldürebilir, bir leopar öldürebilir, ya da bir Kara Mamba öldürebilir ama sadece Mamba’nın öldüreceği kesindir.

Afrikalıların “Beyaz Cadı” dediği bu yılanın kafasını çok yukarıya kaldıra bilmesinden dolayı yüz yaralanmaları yaşatabiliyor ancak ısırılmasanız bile en iyi ihtimalle kör kalırsınız çünkü zehri gözlere püskürtme özelliğine de sahip.