Ermeni Jack Kevorkian Böyle Öldürüyordu → Ötenazi Nedir Sorusunun Cevabı ←

İlk olarak 1990’da Alzheimer hastası Janet Atkins’i eski bir Volkswagen minibüsünün arkasında öldüren Kevorkian, kurtulma ümidi olmayan 130 hastanın intiharına geliştirdiği zehirli karışımla aracılık eder. Bu yüzden ölüm doktoru olarak anılır. Jack Kevorkian ikinci derece cinayetten 25 yıl ceza alır bunun 8 yılını hapiste geçirir. Bir daha ötenazi yapmayacağının sözünü vermesi ve iyi hali gözetilerek serbest bırakılır.

Ermeni asıllı Amerikalı patalog, kendince işleri ilerleterek Mercitron adını verdiği bir makine de icat eder. Ormanda bir otomobil içinde, kimi zaman gizli saklı otel odalarında ya da hastasının evinde insanları öldürür. Makinenin çalışma prensibi basittir; lidokain ile bilinç kaybı sağlanır, ardından verilen yüksek dozda potasyum sonrası kalp durur.

Özetle paranız varsa ölüm hazır. Üstelik sözde doktor, ne raporlarınızla ne de tıbbi geçmişinizle ilgileniyor.. Psikiyatristinizle bile görüşmüyor.  Arada hatalar da oluyor elbet. Frank Long’u öldürmeden önce akıl hastası raporu olup olmadığını kontrol etse belki de bu kararından vazgeçecekti.

Jack Kevorkian Kimdir?

Ünlü olma saplantısı yüzünden gün gelir; Genocide (Soykırım) adlı tablosunda kendi kanını boya olarak kullanır, CBS‘in “60 Dakika” programında “TV’de ölüm” şovları yapar – milyonları ekrana kilitler. Yaptığı şiddet ve ölüm içerikli resimler ve başarısız müzik geçmişi de cabası. İnsanları öldürmek şöhreti en kolay yoldan getirecektir.

Hepatit C’ye bağlı karaciğer kanseri yüzünden 3 Haziran 2011’de vefat eder. Anadolu’dan kaçan Ermeni bir ailenin oğlu olan Jack, öldüğünde 83 yaşındadır.