Eşek Sütü ve Mucize Faydaları

Bir eşekten günde yarım kilo süt elde edilebiliyor ve kilosu sıkı durum 80 ile 100 TL arasında değişiyor.

Kozmetik ağırlıklı kullanılsa da eşek sütünün insan sağlığına faydaları saymakla bitmiyormuş. Tabi durum hakkında resmi bir rapor göremedik ve durum eşek sütü satıcılarının beyanına göre bu şekilde. Bonşite, kansere, astıma ve siroza hatta kemik erimesine iyi geldiğine inanılan, antibakteriyel etkisiyle bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinen bu yeni şifa kaynağını (!) sizler için incelemek isteriz.

Anne sütüne yakın olduğu düşünülen eşek sütü; kilosunu 1 hafta boyunca çiğ olarak çay bardağı hesabı ile tükettiğinizde astımı yüzde 99 oranda tedavi ettiğine inanılan bir besin. İnek sütünden biraz daha şekerli ve kokusuz tada sahip. Eşek sütü İslam’a göre haram mı? sorusunu ise kesinlikle haram diyerek açıklayabiliriz. Hanefi, Maliki, Şafii ve Hanbeli mezhepleri “son çare” olarak içilmesine müsaade veriyor.

Eşek Sütü Faydaları ve Zararları

Eşeğin yavrusu için ürettiği o da 500 gramı bile bulmayan bir sütü ticari kaygılarla satmak (bir çay bardağı 20 TL) Türkiye gibi geri kalmış ülkelerde yaşanır tezini savunanlara karşı bu sütün gerçekten faydalı olduğuna inananlar dikiliyor.

Bu sütü sattığını iddia eden e-ticaret sitelerini incelediğimizde ise onlarca maddelik “faydalar” listesini alt alta görüp gaza geliyorsunuz. Şimdilerde krem ve sabunlarını da satıyorlar. Siteleri uzun uzadıya gezseniz dahi tıbbi bir makale vb bir teknik açıklama görmek imkansız. En azından 2019’da bulamadık. Darısı önümüzdeki yıllara.

Neredeyse “sihirli iksir” denilerek pazarlanan eğer eşek sütü gerçekten bünyelere bir şeylere iyi geliyorsa dahi bunun bilimsel çevreler tarafından analiz edilip, belgelendirilmesi ve detaylıca açıklanması gerekmez mi? Umudu kalmamış hastaların üzerinden para kazanmak anca bizim gibi toplumlarda yaşanıyor.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir