Evde Cin Olduğunu Anlamanın Yolları

Eski insanlar, artık can sıkıntısı mı fazlaydı ya da başka bir sebepten midir bilinmez, yeni bir eve taşınır taşınmaz o evdeki cin mutlu olsun diye bodrum, mutfak, kiler, merdiven altı dip bucak her yere şerbet dökermiş. Yani hem elleri bolmuş hem de biraz çarpılma korkusu var görüldüğü üzere. Türkmenler daha da ileri giderek çeşit çeşit yiyecek sunuyor. Yani bende elhamdülillah Müslümanım, inanırım da bu kadarı korkutmaktan ziyade sadece güldürüyor.

Kemal Sunal’ın hangi filmiydi hatırlamıyorum. Davul çalarak cin çıkarmaya çalışırlar hatırlarsınız. Eskiler de dua ve Kuran okuyarak korunur, bununla da yetinmeyerek sağda solda makas, orak, iğne ve bıçak bırakırdı. Geldiklerini düşündükleri an; artık nasıl anlıyorlarmış bilinmez, Kemal Sunal’ın filmi benzeri; kazan, tencere kapağı, davul, silah Allah ne verdiyse çalar atar kendilerince ürkütmeye çalışırlarmış. Hangi akla hizmet bilmiyorum ceviz bile kırarlarmış.

Eskiler cinlerin çarptığı kişiye öd ağacı tütsüsü yaparken yüzüne soğuk su serper, aynı anda kovuç, kovuç (kaç, kaç) diye bağırırlarmış. Artık ne kadar kaçarsa.

Aslında boş evlerde cin olduğu eskiden beri söylenir durur. Bununla beraber; besmelesiz yemek yapılan, gusül abdesti alınmayan, edep ve saygıya özen gösterilmeyen, dua edilmeyen – Kuran okunmayan evlerde de oldukları söylenir. İnsan kılığında olabilecekleri gibi, yılan, akrep, sığır, eşek ve kuş kılığına girdikleri de anlatılır.

Evde Cin Olduğunu Anlamanın Yolları

Kişi özellikle sabahları uykusundan zor uyanıyorsa yahut yorgun uyanıyorsa, – kılmamaktan zaten bahsetmiyoruz – ancak namazlarında vesvese hali oluyorsa, abdest anında hayale gelmeyen şeyler aklına geliyorsa, nikahlı çiftlerde çok şiddetli geçimsizlikler yaşanıyorsa, eşinin yüzünü bir anda değişik görüyorsa, gözler kan çanağı benzeri kırmızıysa, sol tarafında veya kolunda uyuşmalar oluyorsa belirtiler olarak değerlendirilebilir. Saydıklarımıza ek olarak banyoda, tuvalette çok uzun kalınması, ani parlama sinirlilik halleri varsa, yatakta sağa sola fazlaca dönüyorsa, uykuda diş gıcırdatıyorsa, eşine sebepsiz soğukluk duyuyora, bir anda kendini kaybedebiliyorsa, kramp şeklinde ağrılar giriyor bir anda uyku basıyorsa, farklı kişilikler sergiliyorsa, mutlak surette bu o imanını tazelemesi gereklidir.

Sizin de eviniz de garip olaylar oluyor, eşyalar kırılıyor, uçuyor vs gelişmeler yaşanıyorsa; sanırım adı İzmir Ruhsal Araştırmalar Derneği olacaktı, hala faaliyet gösteriyor mu bilinmez – cin, paranormal her türlü konuda size yardımcı olabilir.

Evde Cin Olduğunu Anlamanın Yolları başlıklı bu yazımızda sizlere; evde cin olduğunun belirtileri, cinlerin aşık olduğunu nasıl anlarız, cin evden nasıl çıkarılır, cin musallat olan kişi nasıl davranır, cin nasıl aşık olur, musallat olan cin nasıl kovulur, içine cin giren insanlar nasıl davranır ve cinler insanlara nasıl görünür arama sonuçlarıyla alakalı bilgiler vermeye gayret ettik umarım beğenirsiniz.