Facebook Gazetesi | Detaylarıyla İnceleyin

Kullanıcılarının “Facebook Gazetesi olsun” taleplerini göz ardı etmeyen Facebook, uzun zamandır üzerinde çalıştığı “News Reader”in son durumu hakkında bizlerle yeni bilgiler paylaştı. Teknoloji çevrelerinde “Paper” olarak da tanımlanan ve FlipBoard’a yakın bir platform olarak kullanıma sunulacak News Reader’in, tüm haber kaynaklarından gelen verileri tek bir sayfada ve akıcı olarak sunacağı ifade edildi. Facebook’a entegre çalışıp çalışmayacağı veya mobil ortamda yer verilip verilmeyeceği hakkındaki gizem ise henüz giderilmiş değil. Özetle herkes için kişisel bir gazete hayata geçirilecek. Buna göre sevdiğimiz haberleri takip edeceğiz. Bir nevi Google Haberler entegrasyonu. Gelelim Facebook’la ilgili 2014’te öne çıkan başlıklara:

1 milyon 164 bin 575 hayranıyla tüm gazeteler arasında en fazla hayrana sahip spor gazetesi Fanatik, konumunda lider durumda. Türkiye’deki gazetelerin ‘Facebook karnesi’ adlı araştırmada birinci olan Fanatik; Facebook sayfaları kategorisinin açık ara lideri. “Facebook gençleri kaybediyor, orta yaşlı sayısı artıyor” başlıklı ABD kaynaklı araştırma ise 3 yıl gibi kısa bir sürede 11 milyon gencin Facebook’tan koptuğunu belirtmiş.

Facebook

2014’ün ilk “Facebook’un başı yine dertte” haberinin kaynağı ise yine ABD. Denilene göre 2 zibidi, “Facebook mesajlarımızı okuyor” diyerek şirketi mahkemeye vermiş. Tezlerini ise şöyle destekliyorlar: “Mesajlardaki bağlantı veya anahtar kelimelere göre ilgi alanları konusunda bilgi sahibi oluyorlar ve bunları reklam verenlere satarak, kullanıcıya özel reklamlar gösterilmesini sağlıyorlar.”

23 Aralık 2013 itibariyle Facebook’ta 1 milyon 137 bin takipçiyi aşan Medcezir dizisi en çok konuşulan diziler sıralamasında ise geçen haftaya göre iki basamak daha yükselerek 6. sıraya yerleşti. Alın size Facebook Gazetesi haberi.

Facebook’un İstanbul ile ilgili de verileri mevcut. 1 milyarı aşkın kayıtlı aboneye sahip olan Facebook dünyanın göç haritasını çıkardı. En çok göç alan şehirlerin başında İstanbul var. İstanbul en çok Türkiye içinden göç alıyor. Yurt dışından ise memlekete en çok göç eden ülkeler arasında Bulgaristan, Bosna Hersek ve Makedonya yer alıyor.

“110 dolara bebeğini Facebook’tan sattı” başlıklı ajans haberi ise sanırız “en rezil” kategorisinde ilk sırada yer alabilir. Bizde değil ancak Güney Amerika ülkesi Şili’de “İnternetten bebek satmak” suç değil ve 18 yaşındaki anne – sanırız yasalara da güvenerek henüz doğmamış bebeğini Facebook üzerinden yaklaşık 110 dolara satmak üzereyken afişe oldu. Kasım 2013’te satılan yavru hemen müşteri bulmuş – tam değiş tokuş yapılırken de polis duruma el koymuş. Vah garip evladım..

Facebook Gazetesi her ne kadar daha piyasaya çıkmamış olsa da sizler için kısa bir gazete turu yaptık umarım beğendiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir