Facebook Messenger Hakkında Bilinmeyenler

Çok gerilere gitmeye gerek yok, bir kaç sene öncesinde; Facebook Messenger’ı kendi altyapısından kurtararak bağımsız bir uygulama olarak neredeyse tüm platformlarda takipçilerine hediye eden Facebook, yorumlar incelenirse olumlu geri dönüşler aldı zira uygulama Google Play’de tam 1 milyar indirme sınırını çoktan aştı! Milyar sınırını aşan uygulamaların sadece Google’da bulunduğu düşünüldüğünde Facebook Messenger son kullanıcıya kendisini sevdirmiş gözüküyor. Lakin garip bir biçimde; saydığımız tüm bu sempatik uygulamalar yığını arasında en düşük puana sahip olan yine Facebook Messenger oldu. Facebook Messenger’ın Google Play’deki puanı 4 yıldızın bile altında. Tüm bu yıldız savaşlarına rağmen sosyal medya devi, Messenger zorlamalarının meyvesini almışa benziyor. Facebook Messenger’a sesli ve görüntülü görüşme gibi yeni özellikler eklemeye de devam ediyor belirtelim. iOs için uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Facebook messenger hakkında bilgiler:

Facebook Messenger için geliştirilen ilk oyunun, ‘Doodle Draw for Messenger’ (çizim yaparak kelime anlatma oyunu) olduğunu müjdeleyerek Android ve iOS tabanlı cihaz kullanıcılarını sevindiren Facebook, iki kişi tarafından karşılıklı oynanan sıra esaslı oyunu için henüz net bir lansman yapmadı. Bu oyundan faydalanmak için, evvela App Store veya Google Play‘den oyunu cihazımıza indirmeniz gerekiyor.

  • Mevcut veri tarifeniz üzerinden sevenlerinize ücretsiz kısa mesaj gönderin.
  • Telefon ve internetten arkadaşlarınıza ulaşarak mesajlarınızı kaçırmamalarını sağlayın.
  • Mesajınızı kimlerin gördüğünü ve kimlerin görmediğini öğrenin.
  • Fotoğraflar, videolar, çıkartmalar ve daha fazlasını paylaşın.
  • Konuşmalara arkadaşlarınızın arkadaşlarını ekleyin.
  • En önemli grup konuşmalarınızı tek bir yerde görün.
  • Facebook’a nereden giriş yaparsanız yapın, mesaj ve sohbetlerinize erişin.
  • Telefonunuza veya tabletinize ücretsiz anında bildirimleri alın ve böylece her mesajı geldiği anda görün.
  • Uygulamaya dahil bildirimler üzerinden birden fazla konuşma arasında hızlıca geçiş yapın.

Doodle Draw’da kullanıcılar sınırlı bir renk seçeneğiyle oyuna adım atıyorlar ve kazandıkları puanlarla çizimlerinde kullanmak üzere ekstra renkler satın alabiliyor. Arkadaş daveti sonrasında elde ettiğiniz puanların parayla satılabilmesi büyük bir olasılık lakin bir sakıncayı da bizlere getiriyor. Zira Facebook’ta çoğumuzun şikayet ettiği oyun isteklerinin Messenger’ı da istila etmesi, bizleri sadece oyunlardan değil Messenger’dan dahi soğutabilir. Bu sevimsiz neticeyi engellemek için sosyal platformun temkinli ilerlemesinde fayda var.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir