Fazla Kilolardan Balonla Kurtulun

Kilolarından yana uzun yıllardır şikayetçi olanlar için geri dönüşümlü Biyoenterik İntragastrik Balon uygulamaları son yıllarsa sıkça konuşuluyor ve uygulanıyor. Perhiz, spor ve yaşam tarzı değişiklikleri gibi yollar denemiş ancak sonuç alınamamış ve vücut kitle indeksi de (kilo/boy2) 27 kg/ m2’nin üzerinde olan obezler için bu yöntem uygulanıyor ekleyelim. Diyabet, tiroid rahatsızlıkları ve hipertansiyonu olan tüm fazla kilolu ve obez hastalara da rahatlıkla denenebiliyor. Morbid yani obez hastalarda dahi cerrahi öncesinde kilo kayıpları için uygulamak mümkün.

İşlem gayet kolay ve basit & sorunsuz; kan tahlilleri ve mide endoskopisi sonrasında 10 dakikalık hızlı bir uygulamayla Biyoenterik İntragastrik Balon, endoskopik olarak mideye alınıyor.

Ömür boyu bizimle kalmayacağı için istenilen kiloya vardığımızda 10 dakika içinde kolayca çıkarmak da mümkün. Bu uygulama bir ameliyat değil ve hastanede de kalmak da gerekmiyor. Küçük porsiyonlarla açlığın giderilmesi, zorlanılan perhizlere ve diğer önerilenlere kolayca uyulmayı sağlaması işlemi diğer artılardan. Örnek vermek gerekirse boyu 1.60’larda olan ve 70 kilo ve üzeri bir bayan için bu işlem denenebilir. Kabaca 6 ayda 50 kiloya yakın kaliteli kilo kaybı mümkündür.

18 yaş altındaki ve 65 yaş üzerindeki obez hastalarda bu yöntem ne yazık ki tavsiye edilmiyor. Alkol ve madde bağımlısı hastalarda, aktif kalp, börek, mide ve ülser hastalıkları bulunan kişiler de risk grubunda.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir