Galaxy Note 4 | Fiyat, İnceleme, Detaylar

Gelen son haberlere göre N910A kod adına sahip olan Galaxy Note 4‘ün piyasaya çıktığı bölgeye göre Exynos 5430 ve Snapdragon 805 işlemcili iki farklı tipi bulunacak. Sony IMX240 sensörlü 16 megapiksellik bir kamerayla aramıza katılacağı iddia edilen Galaxy Note 4, optik görsel dengeleme özelliğine ve 2 megapiksellik bir kameraya da sahip olacak. Cihazın henüz piyasaya sürülen Galaxy S5 gibi suya dayanıklılık özelliğine de sahip olabileceği üzerinde konuşulan bir başka iddia. GSM Arena ve Zuaba’nın verilerine göre ise Galaxy Note 4’ümüz, 5.7 inç’lik 515 DPI QHD (2560×1440) çözünürlüklü bir ekranla Eylül 2014’deki IFA etkinliğinden sonra piyasada olacak.


Bu kadar yüksek bir çözünürlüğün, henüz tanışmadığımız yeni iPhone 6 modellerine rakip olacağına inanılıyor. Bildiğiniz üzere iPhone 6’nın 4.7 ve 5.5 inç’lik iki modelle satışa sunulması bekleniyordu. “İki farklı Galaxy Note 4 versiyonu olacak ve bunlardan birinin ekranı eğimli olacak” tarzı dedikodular da var ancak ne kadar gerçek – pek de inandırıcı değil!

Her yeni Note modelinde RAM’i 1 GB yükselten Samsung’un Note 4 modelinde 4 GB’lık LPDDR3 RAM kullanması bekleniyor. Öte yandan Galaxy Note 4‘de veriler test telefonları gibi çıkarsa 5.7 inçlik 2K ekran ile gelecek diyebiliriz. Bir önceki modelindeki gibi 5.7 inç ekran büyüklüğünde SuperAMOLED ekrandan faydalanacağı söylenen Note 4, akıllı telefonlardaki yeni trende ayak uyduruyor ve ekran çözünürlüğünü ise QHD seviyesine yani 2K çözünürlüğe (2560 x 1440p) taşıyor. Tabi bu tüm paylaştığımız veriler “piyasa dedikodularının” derlenmiş hali bunu da belirtelim.

Çok teknik detay sunarak kafaları karıştırmayalım ancak; OIS destekli 16 MP çözünürlüklü arka alan kamera ve 2.1 MP ön kameranın yer verileceği telefonda ayrıca herkesçe malum parmak izi sensörü, çift tıklayarak ekran açıp/kapatma, ultra güç tasarruf modu, nabız ölçer, suya karşı dayanıklılık ve gelişmiş S-Pen özellikler yer alacak. 5.7 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED ekrana sahip akıllı telefon yine iddiaya göre iki farklı sürümle aramızda olacak. Orijinal Galaxy Note 4‘ün yanı sıra Samsung, esnek ekranlı bir seçeneği de kullanıcılara sunacakmış. (!) Söz konusu telefon yüksek olasılıkla Galaxy Round benzeri bir kıvrık tasarımda olacak. Bir ihtimal LG G Flex’te olduğu gibi uçtan uca esnek tasarım da benimsenebilir.

Son olarak fiyattan da bahsedelim! Galaxy Note 4’ün beklendiği gibi 2 bin TL civarında bir TR fiyatı olacak!

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir