Galaxy S4 Nerede Daha Ucuz?

Samsung’u seviyorum ve tercih ediyorum ama telefonum biraz daha sağlam olsun diyenleri sevindirecek bir haber Galaxy S4 Active ile geldi! Sony ile başlayan, ‘suya ve toza dayanıklıyız’ furyasına Samsung’da katıldı anlaşılan… Doğa sever aktif arkadaşlar 1080p çözünürlüğe sahip bu cihazla muhteşem kareler yakalayabilir. Adreno 320 GPU ve dört çekirdekli 1890MHz işlemciyi de atlamadan ekleyelim… Ağustos ayındaki IFA 2013 fuarını bekleyeceğiz. Bu arada bu cihazla birlikte pek çok yeni Samsung modelinin tanıtılması bekleniyor. S4 Mini ve S4 Active zaten meydanda. S4 Mega ise yeni bir isim. Sanırız Ağustos 2013’e kadar bu model hakkında da pek çok bilgi paylaşılacak.


5 inç boyutu ile Galaxy S4 ile aynı ekran büyüklüğüne sahip, Galaxy S4 Active, 8 mega piksel arka kamera ile dikkat çekiyor. Cihazın arka kısmında metalik koruma kapağı, alt ve üst bölümlerde ise kaydırmaz kauçuk kaplamayla birlikte 4 vida yer almış. Siteden resmi bir açıklama yapılmazken haber kaynağının Hırvatistan olduğunu da belirtelim. Net bir bilgi gelmese de resmi sertifikasyon başvuruları yapılmış Yani olay yüzde 99 doğru. Xperia Z, Xperia ZR, Huawei Ascend P2 gibi ‘dayanıklı cihazlar’ furyasına benim de katkım olsun diyor Samsung.

Galaxy S4 Google Edition ve Galaxy S4 Active’in hangi pazarlarda satışa çıkacağı konusunda da net bir bilgimiz yok. Galaxy S4 Active’in satışa çıkacağı tarih, ‘Temmuz 2013’ diyen siteler de var bilginiz olsun. S4 piyasaya çıktıktan bir kaç ay sonra yeni model çıkarıyorlar… Marka değeri analizini son kullanıcı olarak sizin yapmanız sağlıklı olur. Dakika başı yeni bir cihaz çıkarıyor Samsung.

 

5 inçlik Full HD Super AMOLED ekranı, 1.9GHz hızındaki dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 çipset’i, 8MP’lik kamerası, 2GB’lık sistem belleği; su, toz ve darbeye karşı dayanıklılık sertifikaları ile piyasaya sürülecek I9295’in turuncu ve mavi renk seçenekleri mevcut. 10-13 MP’lik cihazlar olduğu düşünüldüğünde bir başka eksi de 8 MP’lik kamera olabilir. Samsung plastik sevdasından halen vazgeçmiyor görüldüğü üzere. Batarya da sanırız çıkarılabilir değil… “Eşofman giymiş S4” eleştirisi yapan kardeşler bile “Eh işte sıkıcı tasarım bir nebze değişmiş” diyebiliyor. Ne diyelim tercih sizin.

Ben bunu alırım diyenlere son bir notumuz daha var. Piyasaya Haziran – Temmuz 2013 gibi çıkacağı söyleniyor. Ekim 2013’ü bekleyin. Nasıl olsa Samsung yeni bir model daha çıkarır.

Galaxy S4 Active genel olarak mevcut özellikleriyle kusursuza yakın bir telefon gibi duruyor.

 

5 Comments
  1. 22 Mayıs 2013
    • 22 Mayıs 2013
  2. 22 Mayıs 2013
  3. 24 Mayıs 2013

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir