Galaxy Telefonlar ve İşlemcileri Hakkında

Samsung Avrupa’da hayal kırıklığı yaratan Exynos 5 Octa yerine 1.9 GHz hıza sahip Snapdragon 600 işlemcili Galaxy S4’ü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Umarız bu son strateji hayranlarını sevindirmeye yeter. Kararın alınmasında 3 aylık rakamların olumsuz olmasının da etkisinin olduğu konuşuluyor. Galaxy S3 ile boyutları aynı olan cihaz ilk 10 milyonluk üretiminde yüzde 70 Snapdragon işlemciyle piyasaya sürülecek. Türkiye’den Mayıs 2013 gibi bu telefonu alacakların işlemcisine özellikle dikkat etmesi gerekiyor. Kapsamlı pil performansı testinde Galaxy S4’ün 80 model içinde 4. olduğunu belirtelim.


Cihazın aktif internet kullanım süresi 8 saatin üzerinde. Konuşma süresi 13 saat, video oynatabilme kapasitesi ise 10 saat. Galaxy S4 meraklıların cebinde 2000 lira civarı bir para olması da şart. Farklı görevleri aynı anda yapabilmenize olanak veren “Multitasking” özelliğini verimli kullanabilmeniz için yukarıda belirttiğim işlemci konusunu atlamamalısınız.

Kablosuz şarj paneli: 50 dolar, Game Pad: 100 dolar, fiziksel aktiviteleri ölçen bileklik S View ise: 69 dolar. Bunlar da “Sadece telefon olarak kullanmak istemiyorum” diyen aksesuar meraklıları için mali bilgiler olsun. 

Eş zamanlı olarak kullanılabilecek ön ve arka kamera teknolojisi öne çıkıyor. Tasarım olarak ise Galaxy S4’ün bir önceki modelinden hiçbir farkı yok. Sağlamlığını ise zaman gösterecek.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir