Genç Osman’a Tecavüz Gerçek mi? → Genç Osman Hakkında Detaylı Bilgiler ←

genç osman, genç osman anadolu lisesi, genç osman kimdir, genç osman şarkısı, genç osman indir, genç osman marşı, genç osman viki, genç osman ekşi, genç osman tarih, genç osman ölüm, genç osman idam, genç osman iran seferi, genç osman ödevi, genç osman biyografi, genç osman kim, genç osman affet gitsin, genç osman yavaş, genç osman destanı hakkında bilgiler:

İstanbul’un en büyük ve eski açık hava müzelerinden biri olan Yedikule Zindanları ne yazık ki yeterli ilgiyi göremiyor. Işıklandırma yetersizliği yüzünden şu günlerde bile kule ve zindanları tam olarak gezmek mümkün değil… Zamanında Osmanlı hazinelerinin ve silahların saklandığı bu alanı biraz olsun tanıyalım ki bir padişah nasıl ve neden idam edilmiş tam olarak anlayabilelim.

Elçiler, önemli tutuklular ve bazı mahkumlar burada hapis edilirdi. Dikkatli gözler bazı kulelerdeki işkence aletlerini görebilir. Halen Altınkapı önünde bulunan iğneli fıçı bunlardan en ilginç olanı. İçine sokulan mahkumları yerde yuvarlayarak feci işkencelere uğratan bu vicdansız alet şu sıralar rutubetten çürüyor. En son hali bu şekildeydi şimdi nicedir bilemiyorum.

genç osman hakkında bilgiler

Kanlı Kuyu ise idamlık mahkumların başlarını saklayan bir diğer garip yer… Dibindeki tünelin denize kadar uzandığı söylenir ancak henüz konuyla ilgili bir gelişme bulunmuyor. Kuyunun dibine gelen su kelleleri denize sürüklermiş.

İdamı merak edenler için yavaş yavaş konuya gelelim… Yeniçeri ve sipahi ocaklarını kuracağı yeni ordusu ile dağıtmak isteyen Genç Osman’ın kadınlarla ilişkileri sanırız iyi değilmiş, zira bu samimiyeti ortalığa döken kadınlar asileri galeyana getirir ve hazin son hazırlanır. Gençliğinin en iyi zamanında tahta çıkan iradeli bu padişah bir bakıma gençliğine ve tecrübesizliğine yenilir.

Kaynaklara göre 10’a yakın cellat bu güçlü gençle başa çıkamaz… Genç Osman birkaçını yumrukla yere sermesine rağmen omzuna aldığı bir darbeye dayanamaz ve cebecibaşı tarafından kementle boğulur.

İşkenceden ölen bir pagan rahibinin laneti ise yazının bence en ilginç kısmı. Durumuna Latince söven pagan, burada ölen ruhların mesihin gelişiyle serbest kalmasını ve hesap sormasını dilemiş. Zindanlarda Latince çığlıklar duyduğunu iddia eden kişilere hikayenin devamını sorabilirsiniz.