Gmail Nasıl Kullanılır Sorusunun Cevabı

Google’ın e-posta hizmeti gmail ile para gönderebileceğimizi söyleseler eminim hepiniz şaşırır ve “nasıl olacak” diye sorardık! Basitçe sadece bir mail atarak istediğimiz kişiye para transferi mümkün. Sistem Google Wallet (Google Cüzdan) geliştirmesi ile müşterilere ödeme imkanı da sunuyor. Gönderimler 2011’de hizmete giren Google Wallet ile gerçekleşeceği için normal olarak kredi ve banka kartı bilgilerinize ihtiyaç duyuluyor. Gönderim yaptığınız kişinin aktif bir Gmail hesabı bulunmasa dahi servis sorunsuz olarak çalışıyor. Son adımda alacak kişinin gönderilen parayı çekebilmesi için tek ihtiyacı olan şey bir Google Wallet hesabına sahip olması.

Eleştirilebilecek tek kısım; gmail ile göndermek istediğiniz toplam para miktarının yüzde 2.9’unu ayrıca kredi kartınızdan işlem bedeli olarak kesilmesi, komisyon alacaklar yani. Bu servisi kullanarak tek gün içinde gerçekleştirilebilecek toplam ödeme 10.000 dolarla sınırlı ve her 5 günlük periyot için 50.000 dolarlık bir işlem limiti belirlenmiş. Mobil kullanımlarda şimdilik sorun yaşanabileceğini belirten şirket, tablet ve akıllı telefon kullanıcılarına şimdilik beklemeleri gerektiğini belirtiyor. Şimdilik buradan masaüstü kullanımını deneyeceğiz arkadaşlar. Sistem kriptolanacağı için güvenlik konusunda aklınıza bir şey takılmasın diyor Google.

Gmail Kullanma

Para göndermek istiyorsanız tek yapmanız gereken; Gönderilen maildeki “Eklentiler” kısmından “$” işaretine tıklayarak miktarı seçmek ve ardından “Gönder” butonuna tıklamak. En geç 3 dakika içinde havalenin yapılacağına dair güvence sunan Google, gmail ile güvenliği en üst düzeyde sağlıyor.

18 yaşındaysanız, ilgili hesap bilgilerinizi Google Cüzdan’la senkronize ederek onay mailinin ardından istediğiniz anda transferlere başlayabilirsiniz. Şimdilik sadece Amerika’da aktifleştirilen bu sistemin diğer ülkelerde de uygulanıp uygulanmayacağı henüz açıklanmadı.

Çoğumuz aktif Paypall kullanıcısı, sistemin oturması için arkasında Google Gmail ile olsa ekstra bir şeyler yapılması gerekiyor. Özellikle komisyon oranı biraz yüksek gibi geldi.

Bir önceki yazımız olan Google Glass Hakkında Detaylı Bilgiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir