Google Adsense Nedir?

Özgün ve kaliteli içerik sağlayan web sitesi sahiplerini motive etmek, para kazanmalarını sağlamak için oluşturulmuş bir platform Google Adsense. Sitenin ziyaretçi oranına göre reklam linklerine tıklanma olasılığı artacağı için kazanma şansı da yükselecektir. Sistem karmaşık değil ve gayet basit arkadaşlar, buradan başvurabilirsiniz. Kullanım koşullarını ihlal eden bir durum mevcut değilse hesabınız en geç 10-15 gün içinde aktif hale gelecektir. Yeni üyelik biraz zor olsa da imkansız değil. Biraz beklemeli ve sabırlı olmalıyız arkadaşlar.

Siteniz marangozluk ile ilgili ise adsense yerleşim durumunuza göre ilgili reklamlar gösterilir. Dolayısıyla sitenizde “Matkap İncelemeleri” üzerine bir makale okuyan kişi sayfanın sağında, solunda ya da üstünde ilgi alanına giren tavsiye bağlantılar görebilir. Bu şekilde ilgili kitlenizi hedefleyen reklamlar sunmuş olursunuz.

İçerik olarak sorun yok ancak şu kod işlerine aklım ermiyor diyenlerdenseniz sitemizin yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz. HTML bir iki kod verecek Google size onu sitenizde uygun gördüğünüz yerlere koymalısınız. WordPress altyapısı kullanıyorsanız Adsense için uygun temalar mevcut. Alanlar sizin için oluşturulmuş olduğu için işleriniz biraz daha azalıyor.

Adsense Kayıt

Diğer reklam alternatiflerinin aksine Google gibi bir yapı, “Banka havalesi veya çek ile güvenli Ödeme” imkanı da sunuyor. Hesabınızdaki kazancınız 100 dolara ulaştığı zaman tanımladığınız hesap üzerinden miktara erişmeniz mümkün. İster bireysel ister kurumsal kullanıcı olun gözünüz arkada kalmayacak. Yıl 2013 halen bir alternatifinin bulunmadığını da belirtmek isterim.

Bilgi veren, kalitesi olan, görsel seçimi ve ifadesine özen gösteren kaliteli bir blog, ayda 150 lira kazanabilir arkadaşlar. Hile hurda ile işiniz olmadığı zaman emin olun karşılığını alırsınız. Belki de Mashable.com gibi ayda yüz binlerce dolar kazanan bir siteniz de olacak bilemezsiniz.

Dikkat edilmesi gereken noktalar elbet mevcut:

 • Suistimallere karşı Adsense hesabı çok sıkı kontrollerle verilse de almak imkansız değil.
 • Yeni bir site oluşturduktan sonra en az 150-200 özgün içerik oluşturmadan başvurmayın.
 • Domain en az 6 aydır kayıtlı olmalı gibi bir şartları var. Bekleyeceğiz arkadaşlar…
 • Adsense için değil, kullanıcı faydası bulunan bir siteniz olduğunu vurgulayın.
 • Kaliteli, hızlı ve sorunsuz bir tema ve yer sağlayıcı (hosting) seçin.
 • Akılda kalıcı ve etkili bir domain (alan adı) belirleyin.
 • Adsense bilgileriniz ile domain bilgileriniz eşleşmelidir.
 • PIN kodu doğru adrese gelmelidir. Bilgilerinizi düzgün girin.
 • Reklam yerleşimleri site tema ve arka planı ile uyumlu olmalı.
 • Ücret karşılı hesap alınır, onaylatılır gibi şaklabanlıklara itibar etmeyin.
 • Reklamları tıklamaya teşvik edici yazılar BAN sebebidir aman dikkat.
 • Yetişkinlere yönelik içerik, telif haklarına dikkat edilmemesi, illegal paylaşımlar kesinlikle affedilmez.

Adsense ile kazanmanın tek yolu özgün içerik ve dürüst olmaktır arkadaşlar.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir