Google Glass Gözlükler Türkiye’de Satışta!

Cortex-A9 mimarili ve 45nm fabrikasyon sürecinde oluşturulan çift çekirdekli TI OMAP4430 işlemcili, PowerVR SGX540 grafik birimi, 1GB RAM, 5MP çözünürlüklü kamera ile HD video kaydı, 2,5 metreden 63,5 cm genişliğinde HD formatında görüntüye eşdeğer sunulan ekran çözünürlüğü, 16GB dahili bellek, Wi-Fi (802.11b/g), Bluetooth, micro USB girişi gibi özelliklere sahip olan Google Glass, hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Amerika’da satışa sunulmuştu.

Akıllı gözlük olarak bilinen Google Glass; ABD’de satışta olduğu ilk gün 1500 dolar etiketine rağmen büyük ilgi gördü ve beyaz versiyonu hemen, siyah versiyonu ise bir gün içinde tükendi. Gözlük beyaz, siyah, turuncu, gri ve mavi olmak üzere 5 renk seçeneği ile satışa sunuldu. İlk aşamada Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile tanıtılan Google Glass, şimdi Android 4.4 KitKat ile çalışıyor. Yeni yazılımlar birlikte daha uzun pil süresine kavuşan akıllı gözlüğün ilerleyen dönemlerde daha çok üretilerek dünya genelinde satışa sunulması bekleniyor.

Google Glass Gözlükler

Google’ın uzun süredir beklenen yeni ürünü “akıllı gözlük” Google Glass, piyasaya çıkışından çok kısa süre sonra sahibinden.com’da satışa sunuldu. Google’ın giyilebilir teknoloji ürünü Google Glass, sahibinden.com’da satışa çıktı. Sınırlı sayıda üretilen ürünün satış fiyatı 4 bin 400 lira ile 4 bin 900 lira arasında değişiyor. Fotoğraf çekme, film izleme ve müzik dinleme gibi özellikleri bulunan “Google Glass”ta harita üzerinden navigasyon programı da kullanılabiliyor. Giyilebilir teknolojilerin öne çıktığı son dönemde akıllı gözlüğün Türkiye’de de yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Google Glass gözlüğün çalışırken performansı ise oldukça tatmin edici.. İzlemenizi öneririm.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak kazanmaya başlayabilirsiniz. 

3 Yorum Yapıldı
  1. 05 Mayıs 2014
  2. 11 Mayıs 2014
  3. 16 Mayıs 2014

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir